[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Проблем с малко коте (моля за съвет)

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Мнениеот alice0622 » Пет Юни 01, 2018 11:04 pm

Здравейте . Взехме си преди пет дни , изхвърлено на улицата коте , на 1 месец . Направихме му вътрешно обезпаразитяване , давахме храна от ветеринаря (Royal Canin Recovery for adult cats) . От втория ден , котето ходи по голяма нужда по около 6 пъти на ден , като консистенцията е , като крем в най-добрия случай . Сменихме храната с гранули(Pro Plan Kitty) , накиснати във вода 2 пъти на ден и един път - пастет за малки котета с агнешко . Трети ден - промяна няма . Закупих от ветеринаря пробиотик( Purina Pro Plan Vet diets FortiFlora Probiotic ) , като му се дава сутрин и вечер от него (вече втори ден ) . Имам чувството , че от него е по-зле положението . Моля за съвет . Това нормално ли е ? Да се притеснявам ли ?
alice0622

Re: Проблем с малко коте (моля за съвет)

Мнениеот sanyabo » Съб Юни 02, 2018 1:26 pm

Разбирам притеснението Ви, защото и при мен се получи така когато взехме котето. Оправи се след следните процедури:
1. Първо й изписаха антибиотик, който й давах няколко дни, но честно казано, само от антибиотика не се оправи, защото нали антибиотиците унищожават и естествената флора и ефекта не беше какъвто очаквах - т.е. веднага да спре разстройството.
2. Освен това специална храна на Хилс, която въпреки, че е малко котето трябваше да давам направо в сухо състояние.
3. След като не се оправи и вече се побърквах и не знаех какво да правя отидох при друг ветеринар и той ми даде пробиотик (бялото пликче)
Така се оправихме и повече не сме имали проблеми.
Дано съм помогнала, защото зная колко е притеснително това състояние.
:D :lol:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
sanyabo

Мнениеот alice0622 » Съб Юни 02, 2018 2:23 pm

Много благодаря . Честно казано мисля , че има някакъв ефект от пробиотика . Колко време да му го давам ? Ветеринарят изписа две прахчета , като едното свърши . Днес обаче , котето не иска да яде накиснатите гранулки , има голям апетит за пастета . Чудя се да му давам ли само отт пастета , докато си пие пробиотика . Консултирах се с друг ветеринар , който ми каза , че било нормално и да си му давам само пастет с пробиотика и ако не мине , тогава някаква храна против диария за котенца да се вземе . Направо съм се побъркала от притеснение , че ние сме виновни за това състояние на душичката :( :( :(

п.с. Ако не му мине от този пробиотик , който даваме в момента , би ли имало проблем да дам от този , който Вие сте ползвали ? Или да се консултирам с вет ?
alice0622

Мнениеот sanyabo » Съб Юни 02, 2018 4:02 pm

Може би ще е добре да му вземете от тази лечебна храна, която е специално при разстройства. Тази на Хийлс е по-скъпа, но мисля, че има и на Роял Канин такава И задължително (дори и в магазина за храни за котки) ми казваха да минем на суха храна. Този пробиотик ми е изписан 7-10 дни, но не помня за колко време го давах, едва ли съм го давала чак 10 дни.
Както виждате съм запазила всичко от лечението, защото толкова се бях шашнала и си мислех, че малкото никога няма да се оправи.
Лечебна храна + пробиотик е добра комбинация.
Ето и храната на Ройал Канин - тя е по-евтина от Хийл. https://petsandyou.bg/shop/lechebna-hrana-za-kotki-royal-canin-gastro-intestinal-cat
Успех!
P.S. Това са само предложения. Консултирайте се все пак и с ветеринар, но когато човек търси изход - всякя информация е полезна.
Аватар
sanyabo

Мнениеот слънце » Нед Юли 08, 2018 6:46 pm

моля и аз за съвет!Сгазиха нашата мама котка в деня, в който трите и котета направих 1месец.Казаха ми да ги храня с кис.мляко с вода със спринцовка.Много стриктна бях, но те не искаха да ядът и така след около 3 дни умря едното и след 2 дни другото.Остана най-малкото, което ми се струваше най-силното.По предписание на ветеринар давам гранули за бебета, смесени с кис.мляко и някоъ път с вода.То не иска да яде, но аз буквално го насилвам.Много отслабна.Като му давам със спринцовката и предните лапи ми я бута и неиска да яде.Пробвах го и на пастет и само мляко, не посяга.Омърлушило се е и никак не ми вдъхва доверие.Искам поне него да спася.Почиствам го в памух, напоен с вода, защото стана много мърляво, ака все рядко.На често му сменям и постелките и......нищо не се получава.Само плаче.Слагам го в един ръкав от дреха и вечер го гушкам, после си го слагам да спи, но и през ноща все плаче.Незнам какво да го правя.Все е наболо глава в земята.Помогнете някак си.
слънце

Мнениеот Kot » Нед Юли 08, 2018 7:17 pm

В нашия случай ни дадоха някаква паста за малки котета, а също и пастетче, но не знам вашето коте колко е голямо. Вероятно киселото мляко не му върши работа. Но това е само предположение. Трудна работа е да се даде някакъв съвет. Дано мъникът оцелее.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот joro70 » Пон Юли 09, 2018 11:00 am

Здравейте
В зоомагазините и клиниките потърсете адаптирано мляко за малки котета. На Роял канин мисля че е най доброто.
Киселото краве мляко не е много подходящо за котки ,и ако е от магазина това в пластмасовите кофички , си е пълно менте , а водата ако е направо от чешмата обикновено има остатъчен хлор.
Потърсете във Фейсбука има група за помощ на отглеждащите осиротели новородени котета , там биха ви дали полезни съвети.
Newborn Kittens Care - Новородени Котета в Беда
joro70

Назад към Здраве при котките