Рижо, Бежо, Гергана и Черньо

Мястото за теми за вашата котка

Рижо, Бежо, Гергана и Черньо

Мнениеот Kot » Чет Ное 15, 2012 10:59 pm

Представям на вашето внимание господата Рижо и Бежо!
Рижо беше намерен през юли месец на едно оживено кръстовище, лежащ на около половин метър навътре в пътя и оцелял по чудо от минаващите на сантиметри коли. Малката му опашчица го спаси, защото мръдна с нея и разбрах, че е жив. Оказа се ударен, обезводнен и прегладнял, но след 5-6 дни на системи и антибиотик оживя и стана жив тигър :)

Това е най-старата снимка, към края на лечението:
Изображение

Тук сме във втората колибка, вече имаме сили да похапваме пастетче:
Изображение

Тук дремем доволно на слънчице:
Изображение

Тук сме се наместили дето не ни е работа:
Изображение

Най-неочаквано тигърът се сдоби с братче, вече половин месец оттогаз:
Изображение Човек може да сбърка за момент това новото братче ли е, или старият тигър като малък.
Опитваме се да разделим паницата с баткото:
Изображение

Двата дзвера бързо се сприятелиха:
Изображение
И в новата къща-самоделка, пусто не можах да ги хвана гушнати, но и това ще стане, защото вече е редовна гледка, стига да се кротнат:
Изображение

Баткото е безкрайно щастлив, че си има другарче, и като са заедно едно до друго, не спира да мърка, дремейки. През останалото време го учи на номерата си. Малкият се заиграва с играчките на по-големия кот, на същите места, изглежда почти по същия начин, просто кеф да ги гледаш :) Рижо се оказа благороден кот и се грижи за малкото, ближе го, води го насам-натам, а малкото най-нахално го измества от паницата по време на ядене. Двете паници също не решават съвсем проблема, защото винаги в паницата на баткото е по-хубаво, която и да си избере. Ще взема да им взема такава длъжка една, като за прасета :) Те и без туй са си прасета де. Не спират да ме забавляват с номерата си, а като ги гуша пускат съответно бензиново и дизелово моторче и започва едно шумно пърпорене като в дъскорезница.
П.п. Големият (Рижо) се види и на аватара ми, където е заел нападателна позиция, изразяваща се в безкрайно смешен поглед нагоре, махане с опашка и облизване от кеф, предвид предстоящото подскачане, гепване с четири лапи за ръката на стопанина и старателно оръбване, без да се обръща внимание на крясъците му, поне първите секунди де :)
Последна промяна Kot на Съб Окт 18, 2014 5:53 pm, променена общо 2 пъти
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Re: Рижо и Бежо

Мнениеот prikazka » Пет Ное 16, 2012 12:37 am

Имаш две ужасно сладки момчета,Кот :) Добре дошли във форума и адмирации за постъпките ти! Радвам се,че още има хора,които се трогват от гледка на безпомощна малка душичка..
Малките мушмороци наистина много си приличат,истински братчета :) Да са ти живи и здрави,много да те радват и да ни ги показваш как растат палавите рижи прасенца!
Надявам се често да ви срещаме и да се забавляваме и наслаждаваме заедно на Рижо и Бежо-бебо!
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот svetlito78 » Пет Ное 16, 2012 8:57 am

Изображение Добре дошли в нашето задружно котешко форумче, Кот, Рижо и Бежо
Винаги се радваме на нещо младо и свежо! :wink:

Поздравления и от мен за благородното дело. Толкова са мили и сладки двамката...особено ми падна на сърце тази снимка -

Изображение

Каня ви да се запишете в конкурса "Лика-прилика", който се намира ето тук - viewtopic.php?f=18&t=4941
Направо ще оберат овациите двете братчета! :D
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот serena70 » Пет Ное 16, 2012 10:27 am

Охооо, я виж кой е тук :D :D Двете момчета са страхотни, а малкият е такъв сладур неустоим! Рижо е добричък въпреки щурия си нрав, толкова бързо прие малкия, та чак се и гушкат. Ама верно като се разщурее, е жив тигър :D Да са ти живи и здрави и да станат големи, меки и пухкави котараци :D :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот Tomi12 » Пет Ное 16, 2012 3:12 pm

Добре дошли във форума Кот.Имаш си много хубави котенца-добре гледани и обгрижвани. Добре,че си спасил/а баткото.
Включи се с още снимки на тези лакомници. :D
Изображение
Аватар
Tomi12

Мнениеот дезире » Пет Ное 16, 2012 3:30 pm

Добре дошли! Такава радост за очите са двете ти момчета - хем красиви, хем добрички. Браво на бати Рижко, рядко се намира мъжки котарак да е толкова самоотвержен в отглежданено на мъници. Рижко страхотно прилича на моя Писан, малкия като попорасне сигурно също ще замяза на батковците. Радвам се, че сте при нас.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Kot » Пет Ное 16, 2012 5:00 pm

Благодарим за приветствията! Допреди малко дребният спа в мен, а сега се е кротнал до батко си и суче вълничката, като от време на време заспива, а като се събуди, продължава. Рижо пък пърпори здраво от кеф. :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Малкият също си е рижав, но нямаше как да го нарека и него така, че ще настане объркване. То и така се обърквам, защото преди години имах три котки, големият беше Пешо, а един от малките - Рижо, та аз и нашите по инерция викаме сега на големия понякога Пешо, а на малкия се карам на Рижо, та големият гледа учудено.
Баткото е добър, ама понякога като хване дребния и почне да го ръба, няма спиране, малкият цвърчи, но не се отказва и той да напада. В тоя конкурс може и да участвам, ама се чудя с коя снимка. Сега е мрачно и тия гушнатите не стават много хубави, а не смея със светкавица да им блестя.
Аватар
Kot

Мнениеот Sineva » Пет Ное 16, 2012 9:05 pm

Невероятно сладки котараци си имаш! И имената са им много свежи. :) А Рижо на профилната ти снимка е направо уникален :mrgreen: Ще следя темичката им!
Изображение
Аватар
Sineva

Мнениеот JulyMorning » Съб Ное 17, 2012 1:17 am

Историята на Рижо е покъртителна, със сигурност е нямало да оцелее на улицата. Направо не е за вярване, че това нещастно животинче от първата снимка и котаракът от последните снимки са едно и също животно - а той отначало сигурно е изглеждал още по-зле. Спасили сте прекрасно животно, а явно и характерът му е прекрасен, щом с такава любов се грижи за малкия. :)
Бежо също е много сладък, и моят котарак е с подобна разцветка, и винаги ми е било трудно да определя този цвят какъв точно е - като ме питат, казвам кремаво или мляко с какао, но май занапред и аз ще казвам бежово :)
Котките оставят следи от лапички в сърцата ни.

ИзображениеИзображение
Аватар
JulyMorning

Мнениеот Meow » Съб Ное 17, 2012 6:25 am

Здравей, Kot, добре дошли във форума с твоите сладуранковци! Наистина твоята постъпка е постъпка за пример, а резултатът е прекрасен - не мога да повярвам, че малкото коте в кашона и големият писан са една и съща котка - личи си, че доста грижи сте положили за него! Радвам се, че е приел така радушно мъничето Бежо, защото нашият звяр не би приел нито една друга котка. С много голям интерес ще следя темичката и ще се радвам на твоите юнаци!
Meow

Мнениеот madelina » Съб Ное 17, 2012 8:57 am

Историята на Рижо си е направо като в приказките, просякът се е превърнал в принц! И колко е добричък, като е приел новото котенце и се грижи за него! Сякаш е чувал за почина "Предай нататък" - когато някой направи нещо голямо за теб, направи и ти така за някой друг, без да търсиш награда за постъпката си. Много сте милички!
madelina

Re: Рижо, Бежо и Гергана

Мнениеот Kot » Сря Дек 12, 2012 10:07 pm

Здравейте, пак сме ние! Вече сме с един член повече! Най-накрая имаме представител на другия пол. Очакваме скоро всичките да ни сложи под чехъл :D
В събота като отивах до магазина, чух едно мьечене, явно от малко коте, но не намерих нищо, а на връщане пак, но тоя път извадих късмет и видях малко коте в двора на училището, близо до стола, досами оградата, позаровено в листа. Мяукаше много жално и явно беше измръзнало, но най-вече гладно и уплашено. Какво мислите стана... Наложи се да я отделя в кухнята, защото беше много изплашена и стоеше в кашончето, пък и е мъничка, батковците като я заръбат... Заведох я на вътрешно обезпаразитяване, защото ми се видя глист в д-то, но после не изходи ни един. И батковците досега ни веднъж, само Рижо първият път повърна таквизи.
Малката получи името Гергана, галено Гери, а за да има съзвучие - Джери. Но май трябваше да я нарека Сирена! То не са мяукания, реване, протести, лозунги, питания, искания, изисквания, не ми дава мира като съм в кухнята. Иска да яде непрекъснато. А Бежо като се разпищи от другата страна на вратата, става непоносимо. Направо ми иде да ги набия двамата. А Гергана реве като сирена, просто няма равна, не съм виждал такова чудо, но още не съм го записал. Направих едни снимки, малко видео, където май за малко няма апетит след здраво ядене:
Изображение
Изображение
Както виждате, голяма красавица е! И е гальовна, слага бузка и се търкулва досущ като гросмайстор Рижо І. Батковците се накачулват на пералнята и като отворя вратата на кухнята, протягат шии и надничат като касиерката да види кво има у нас.

За съжаление с Рижо не всичко е наред. На 1 дек. го водихме за изследвания, за втори път, че първият се отказах. Бяхме цяла дружина и след два опита се отказахме. Бяха невероятни писъци, рев, явно изпитваше смъртен ужас, та помолих да спрем. Не знам какво го плаши толкоз, дали покрай ваксинациите и чистенето от гъбичките навремето, но по принцип не мога да му обърша носа или лапата, страшно се дърпа. А е умен, като го хванаха лекарката и сестрата, веднага зацепи, че ще му правят нещо. Изпълнението беше толкоз страшно, че два дни не бях на себе си после. А той направи пристъп миналата седмица, вероятно от стреса. Днес направи два :( през 5 часа. Вечер е разгонен явно и гони Бежо, хапе го за врата и стои така, при което вади един особен звук, явно изнервен, като го изтърве или Бежо като се измъкне и го захапе, още по-изнервен. Вчера беше бесен, днес пак преди двата припадъци, след втория пак. Дадох му да яде, пуснах му чист въздух, бутам му едно конче в устата, но той откача и гони Бежо, който път не зацепва какво става. Бежо, горкият, е много глупавичък, да ми е жив и здрав, и понякога мърка, а като го откопчея и набутам кончето в устата на Рижо, не се крие, ами отива да си играе с баткото и пак се почва. Дори като им сипах да ядат той яде, а Рижо го държи за врата. Сега ги разделих и Рижо е в хола, като че ли се поуспокои, но по някое време ще отворя, че тоалетната е в антрето. През нощта спят гушнати в кошницата, страшно са смешни, или в един леген с техни кърпи. Бежо е и малко истеричен, като го затворя в хола, докато успокоявам баткото, или в антрето, почва да надува гайдата. Или ако съм в кухнята, в банята, в спалнята често пъти ми го сервира. А и е нахален, батко му като застане в тоалетната и навири опашката да ака, Бежо отива и почва да го пятка по нея, като ядат отива все в паницата на батко си, батко му отива в другата, Бежо пак в нея и т.н. Абе много е нахален, като му се карам и дърпам за ухото ми мърка. Кво да го правиш... Сега обаче май миряса, дано да не почне да скимти.
Не знам дали Рижо не подушва малката и затова да откача, ама той и преди това си беше поразгонен нещо. Смятам да я пусна след няколко дни, не знам как ще стане. Наскоро пък си закачи нокътя в една окачена дреха и не можа да го извади, та хукна да бяга с нея, пак надавайки ужасни викове.
Бежо пак се разквича! Иска да влезе в хола явно, батко му да го ръба. Заслужава да го пусна, ама и Рижо ще откачи. Голяма истерия, големи протягания на мяууууууу, голямо чудо е. Страшно ме ядосва, днес особено. След като Рижо имаше припадък, отива да го пятка. Аз го разкарвам, а той почва да реве и да ни дразни всичките. Може ли да е толкоз прост, питам... Но е голям сладур и гушко. Не мога да му направя хубава снимка засега...
Изображение
Изображение
Абе пълна лудница... Дано само всички да сме живи и здрави. Ама как се случиха толкоз истерични последните две?!
П.п. За съжаление се потрети, добре че го чух като падна от табуретката и му подложих ръка, да не си удря главичката в печката :(
Аватар
Kot

Мнениеот дезире » Чет Дек 13, 2012 8:33 am

Поздравления за Герганчето, нямаше да оцелее в този студ, мисля си, че ако я върнеш на улицата ще загине, по-добре е да поразпиташ познати и да й намериш дом.
Състоянието на Рижко обаче ми прилича на епилепсия, консултирай се с ветеринар, има поддържащо лечение, помисли и за кастрация, че с два мъжки котарака у вас ще стане бойно поле. Успех и дано всичко у вас се успокои. Целувки на тримата сладури.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот svetlito78 » Чет Дек 13, 2012 9:11 am

Oле, Кот, голям е купона у вас. То хем да ти завиди човек за страхотните пухкави сладури, хем да се притесни за твоето и тяхното здравословно състояние.
Мисля си, щом Рижко се стресира толкова, няма ли начин да повикаш доктора у вас или ще е много скъпо? Защото както каза Дезире, има спешна нужда от лекарска намеса.
Герганчето е толкова мъничка и сладка, че ми иде да я нагушкам, но се надявам ти да го направиш заради мен. :D
Изобщо и тримката са ти големи съкровища. Мисля, че нещата ще се стабилизират с времето и ще си станат дружки, като Макс, Пухи и Черинце на Серенка - пълна идилия е у тях. Пожелавам ти го и на теб, от все сърце!Изображение
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот Meow » Чет Дек 13, 2012 9:26 am

Още по-приятно става тук и с малката госпожица, много благородно дело да я вземеш у вас, въпреки че вече си имаш доста грижи покрай юнаците. Може би за припадъците трябва да се видите с ветеринар, колкото и неприятно да е това за Рижо. Аз изпращам прегръдки на бандата и много се радвам, когато има нови снимчици :)
Meow

Следваща

Назад към Моята котка