Ветеринарна клиника ПРОВЕТ - Пловдив

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Ветеринарна клиника ПРОВЕТ - Пловдив

Мнениеот kliaksa » Пон Ное 02, 2009 11:30 am

Здравейте

Тъй като тази събота кастрирак Тихчо , който е на 6 месеца, реших да споделя с вас неволите по самата операция.

Звънях на половината клиники в Пловдив , за да проучвам условията, разпитвах и тук във форумите за мненияи накрая се спрях на "Провет" в Тракия - казаха ми че там имат хубава апаратура и опериращите лекари са добри ( но в интеррес на истината казаха че за ле4ение на болест с лекарства само гледат да оскубят пове4е пари и назначават лечение ,от което няма нужда - колкото може по-дълго ).
Обаче се оказа, че освен д-р Маринков и д-р Пачев - свестните опериращи, има вече и някакъв Камбуров и един млад зализан назад ... малко като гей. И като казах на регистратурата ,че сме за кастриране,точно тоя Камбуров изникна до нас и ни завлече в операционната. Поначало, за да се кастрира котката, трябва да е най-малко на 4 месеца и да тежи най-малко 1.5 кг ( за да се прецени правилно дозата на упойката ) и да не е яла нищичко сутринта. Само че тоя Камбуров направо надяна ръкавиците и тръгна да му слага упойка! Викам няма ли да го теглим първо???? "Не, няма". Викам защо,нали се тегли? "Ами защото не искам" Представяте ли си??? Не искал!! Викам нали трябва да е поне 1.5 кг за да се прецени каква да е упойката, искам да си претегля котката. " Съмнявате се че мога да го кастрирам ли?" Излязох аз с котето от операционната, отидох на регистратурата и си го претеглих - излезе 3 кг и нещо исе поуспокоих малко. През това време дойде и зализаният назад лекар ... Сложиха му упойка на милото ( да не ви обяснявам че се държат грубо с животното - все едно е тесто някакво! )и ми казаха да се върна след 1 час.
Нито му направиха картон, нито ме питаха за името ми, за адреса ми за тел ми, нито на колко месеца е котето,нито дали случайно не съм го хранила преди операцията - нищо!! Ами ако исках да се отърва аз от някакво коте и съм го занесла нарочно ей така - как после ще ме намерят да ми го върнат? Истински мърльовци!!!!!!! Сто пъти съжалих че не си взех котето докато беше време!
А на "Карловска" има една клиника - там кастрацията е 10 лв по-скъпа, но ти държат животинчето цял ден след операцията , за да го наблюдават дали правилно се възтановява. А тука - 1 час и айде пътя! Груби и безхаберни хора - "лекари"!
Като отидох да си прибирам Тихчо вече бях бясна! Излиза насреща ми д-р Маринков и ме пита как се казва котето . Викам Тихчо се казва ама тея дето го оперираха не знаят! "Как така?" Ми така - викам - едва чакаха да го грабнат и да го резнат, ни питаха как се казва,ни картон,ни дявол!
ИСках да говоря и с управителя на клиниката да се оплача, но д-р Маринков ме успокои, извини ми се,направи на котето картон и всичко както трябва. И ми каза, че след Нова Година той и д-р Пачев ще се местят на нов адрес - някъде в Кършияка беше.

Та - искам да ви кажа, че ако ви се наложи да кастрирате котарак, НЕ ГО ВОДЕТЕ В "ПРОВЕТ" - Тракия!!!!!!! нЕ ГО ОСТАВЯЙТЕ В ЛАПИТЕ НА Д-Р КАМБУРОВ!!!!!!!!!!!
kliaksa

Re: Кастриране на котки - НЕ ХОДЕТЕ В "ПРОВЕТ" в Пловдив!

Мнениеот galka_st » Пон Ное 02, 2009 3:29 pm

Благодаря за информацията! След като прочетох всичко това няма да стъпна там. Аз съм в Кичука и тук има един много готин ветеринар. Спасимир му беше първото име и съм страшно доволна! Дори, когато отивам да купя храна на Шушинка той ме пита как е и дали има някакъв проблем. Много приветлив човек.
Изображение
Аватар
galka_st

Мнениеот kliaksa » Пон Ное 02, 2009 3:35 pm

Така ли? И аз в Киука живея!! Къде се намира този лекар? Като е добър,още по-добре , че е и близо. Дали можеш да ми дадеш адреса му? Мн ще съм ти признателна :)
kliaksa

Мнениеот galka_st » Пон Ное 02, 2009 3:39 pm

Да няма проблем кабинета му се намира до блок 1107 на ул. Димо Хаджидимов 11 виж го в bgmaps.com - http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=9b06 ... a222&tip=1 Близо е до Рум Родопа и сега новата Билла която направиха.
Изображение
Аватар
galka_st

Мнениеот kliaksa » Вто Ное 03, 2009 9:35 am

много благодаря :)
kliaksa

Мнениеот Vesinka_ » Вто Ное 03, 2009 4:39 pm

И аз благодаря на kliaksa за информацията!
Много възмущаващо наистина за това как са се отнесли с теб и твоето коте! Жалко е, че не сте попаднали на свястен и разбиращ от работата си лекар.
На твое място още в началото,когато ти е отговорил с такъв тон на въпроса ти "Няма ли да го претеглим?" веднага щях да си взема котето и да отида в друга клиника!Или да изчакам както каза ти свесните опериращи д-р Маринков и д-р Пачев да дойдат и котето ми да бъде прегледано и оперирано както подобава!На никой няма да позволя да ми пипа котката и още по малко да ми я кастрира след такова отношение!Мое мнение е това,не съм ходила в тази клиника до сега въпреки че съм от Пловдив.Дано да няма такива случаи повече.Направи много хубаво,че сподели с нас!
Как е Тихчо сега?
:)
Аватар
Vesinka_

Мнениеот kliaksa » Вто Ное 03, 2009 6:00 pm

Вече е по-добре, благодаря ти :) В събота и неделя го болеше явно - мн особено мяукаше. В някои клиники изписват едни обезболяващи точно за след операцията. На нас не ни изписаха ... Но вече спря. Играе си пак, хапе ме по носа :)
Обаче яде като малко прасенце! Всичко си омита,изпразва стомахчето и пак търси да яде! :) Не коте, а ламя :)
Чела съм, че има някакви диетични консерви котешки. Някой да знае нещо по въпроса - какви са тия консерви, каква марка? Аз не съм срещала. :roll:
kliaksa

Мнениеот harry » Вто Ное 03, 2009 8:33 pm

Да благодаря за информацията ще го имам в предвид за тази клиника "Провет". Аз ходя във Ветеринарна клиника ”Свети Георги” , добре се представят .
Изображение
Аватар
harry

Мнениеот galka_st » Сря Ное 04, 2009 11:32 am

kliaksa написа:Чела съм, че има някакви диетични консерви котешки. Някой да знае нещо по въпроса - какви са тия консерви, каква марка? Аз не съм срещала. :roll:

Да и аз съм чувала за тези диетични консерви, но е нормално след кастрация котката драстично да надебелее, все пак трябва да компенсиа с нещо. Моята Шуши и тя е станала една дебелана и само иска да яде и мяученето и е като плач на малко дете. Постоянно е гладна и краде храна откъдето намери. Това ме притеснява малко и се чудя дали и аз да не пробвам с тези диетични храни. Някой ако има повече информация нека пише!
Изображение
Аватар
galka_st

Мнениеот котарана » Сря Ное 04, 2009 12:33 pm

Във всички специализирани за храни за домашни любимци магазини предлагат храни на Хилс, Роял канин, Пюрина за кастрирани котки. Нужно е само да уточните, че търсите такава.
Бъди себе си.
котарана

Мнениеот kliaksa » Сря Ное 04, 2009 5:33 pm

Ще пробвам и ще ви кажа как ги приема малкият каприз :lol:
kliaksa

Мнениеот Lee » Съб Яну 30, 2010 6:27 pm

Нямате си и представа колко съм ви благодаряна за тази тема !
Днес водих моят Evan в " Провет" за профилактичен преглед и съответно да си запишем час за кастрация.
Прие ни гореспоменатият др., като преглед така и не ни беше направен...единственият интерес за него явно беше колкото се може по-бързо да се премине към "същинската" част.Дори имаше опция да го оперира в същия ден-Слава Богу,че Малчо беше ял.И така насрочихме си ние операция за 10 часа в четвъртък,но сякаш нещо ме подтикна да се поразровя малко,и добре че стана така,в противен случай,не знам какво щеше да стане във въпросния четвъртък.
Разбрах,че една значителна част от колектива на клиниката се е преместил в Кършиака ,затова утре ще отидем да ги навестим -веднага след като отменя запланувата преди това манипулация .
Още веднъж благодаря на автора на темата,че сподели това изключително важно нещо с всички нас!
Lee

Мнениеот kliaksa » Съб Яну 30, 2010 9:50 pm

Браво,Lee, извадили сте късмет, много се радвам :) Д-р Пачев и д-р Маринков са добри хирурзи ,ако имаш възможност,поискай те да ти оперират котачето. успех ви пожелавам! Пиши после как е минало и как се чувства Evan :)
О ! И нещо много важно! НА КАКВА ВЪЗРАСТ ТИ Е КОТЕТО? Трябва да е поне на 9 месеца!! Ние имахме нещастието да се осведомим в Провет кога може да се извърши такава манипулация. Оказа се обаче, че котаракът трябва да е поне на 9 месеца и да се е разгонил поне един път. Това е така, защото до този момент младия организъм произвежда и женски и мъжки хормони. И ако се кастрира прекалено рано,той продължава да произвежда женски хормони! И има вероятност котето напук на всичко да се разгонва, обаче като женска котка - с мяукане и вирене на дупето . Не че задължително се случва, но е възможно.
kliaksa

Мнениеот Lee » Съб Яну 30, 2010 10:20 pm

О,така ли?! Не знаех! От клиниката на мен ми казаха,че трябвало да се кастрира преди да се разгони,т.е не по-късно от седмия месец.
А той Evan днес навърши точно 7 месеца.
Направо съм възмутена каква важна информация се "спестява" на пациентите!Това е подсъдно нехайство!
Наистина не подозирах,за това.
Днес пък на мен ми обясняваха от клиниката как било хубаво кастрацията да се направи именно сега,понеже като се разгонил и започнел веднъж да маркира,след това имало опасност дори и кастриран пак да си запаси старите навици.
Което на мен ми е леко странно при предположение,че той никога не е имал проблеми от хигиенна гледна точка и така изведнъж да се случи това,имайки предвид,че той реално няма какво да маркира,тъй като цялата територия си е изцяло негова.
В момента,след информацията,която ми дадохте започват да ме обземат известна доза съмнения.
Като добър вариант ми се вижда утре да се консултирам с лекарите от обновената "Провет",като се надявам те да ми дадат по-пълна и съответно по-обективна информация.
Lee

Мнениеот kliaksa » Нед Яну 31, 2010 11:05 am

И на мен ми казаха в Провет да се кастрира котето преди да се разгони. И същото за маркирането. Обаче ти си права - ако цялата територия си е на котето то няма защо да я маркира сс пишкане. те си имат друг начин за маркировка ,който ние не усещаме - има едни жлези ,разположени по бузките на котките , и като се търкат в разни предмети тези жлези изпускат недоловим за очвешкото обоняние секрет. ето така пак маркиратт. И в нас като се галят си ни маркират, че сме техните хора :)
Това , че рано съм кастрирала Тихчо ми го каза друг лекар,понеже известно време след операцията го водих при него.Тихчо беше спрял да яде. 2 дни нищичко не близна! С какво ли не го примамвах и не и не! И само мяука - ама високо такова , и не яде! И го заведох на лекар и човека ми каза че на котето нищо му няма, обаче мн рано рано сме го кастрирали и организмът не е бил напълно развит. Първото разгонване е важно,защото бележи , че организмът вече е достигнал полова зрялост и е НАПЪЛНО развит. И затова е добре да се кастрира след това. МОже и преди това, но просто не е препоръчително. Колкото за маркирането, правят го основно възрастните котараци. И кастрацията нямала нищо общо с това - може да е кастриран и пак да маркира с урина. Аз само затова кастрирах Тихчо - живеем на квартира и представяш ли ако почне да си "бележи" територията. Излезе, че съм сгрешила :cry:
"Провет" просто са по-.... мммм .... как да го кажа .... по-комерсиална клиника. Те гонят количество, не качество. Не им пука за животното, сякаш гледат парче месо и се възползват от теб понеже ти си призвързан към него . Като водих Тихчо при другия лекар, човекът докато го преглеждаше му говореше! Хем е мъж!! Успокояваше го. Даже аз се успокоих като го слушах дето бях откачила от притеснение :) И Тихчо се кротна! Спря да се дърпа и да се опитва да се отскубне и се остави! :) И вече и той си има личен лекар :) :)
Да ти кажа,питай на няколко места поне кога е добре да се кастрира котето. Има няколко добри клиники в града. Има едни "Новет" - те и тел за спешни случаи имат даже и се отзовават и в неделя в девет вечерта!. И имат хубава апаратура. Единствената причина,поради която аз лично отидох в "Провет" , беше че ми казаха , че Пачев и Маринков са добри хирурзи. Хирурзи! не терапевти ...
kliaksa

Следваща

Назад към Здраве при котките