Бяла пяна от устата

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Бяла пяна от устата

Мнениеот sassie » Нед Юни 27, 2010 10:43 am

Здравейте! Котката ми от два дни повръща. Днес я водихме на лекар, биха и три инжекции. Сега като се прибрахме тя почна да изкарва бяла пяна от устата си вече цели 20 минути! Питах лекарката и ми каза, че е нормално това?! Моля Ви, някой ако е преминал през същото да сподели дали наистина няма място за тревога, защото аз не мога да я гледам така! :cry: Много ми е притеснено. Благодаря!
sassie

Re: Бяла пяна от устата

Мнениеот gerundelka » Нед Юни 27, 2010 1:01 pm

Знаеш ли какво точно са ибили? Ако са и дала ношпа е много вероятно от него да се пени.... ако е от него не се тревожи ще мине.... Взеха ли кръв за иследване на котето? Задължително поискай да го направят за да се разбере от какво е това повръщане.... Сега един много важен въпрос - котето ти ваксинирано ли е?
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот lunet » Нед Юни 27, 2010 2:44 pm

Котката е натровена! Бързо трябва да я изкъпите. Стомахът да се промие. Но, в случая е приложена инжекция. Неспасяема е ситуацията! Грешката е в доктора. Това, което е инжектирал по всяка вероятност е за кучета, но понякога се мислят за велики и в по-малки количества прилагат лечението и при котки. На опаковките , ако имате достъп до тях ще видите знак за забрана да се употребява за котки.
lunet

Мнениеот sassie » Нед Юни 27, 2010 6:00 pm

gerundelka написа:Знаеш ли какво точно са ибили? Ако са и дала ношпа е много вероятно от него да се пени.... ако е от него не се тревожи ще мине.... Взеха ли кръв за иследване на котето? Задължително поискай да го направят за да се разбере от какво е това повръщане.... Сега един много важен въпрос - котето ти ваксинирано ли е?

Не, не ги записа и в паспорта й. Но сега е по-добре. Мяука си както преди, когато е гладна. Казаха ми да й давам пилешко месо, но се притеснявам да не предизвикам пак повръщане. Кръвни изследвания не са и правили, само я опипаха по корема и измериха температурата. За тении и паразити тази година не съм я ваксинирала.
п.с. Герунделка, виждам , че си от Варна, може ли да кажеш на кой ветеринар услугите ползваш? Искам някой изпитан лекар, защото водих котката си да и прегледат ушите и на три места различни мнения ми казаха! Благодаря предварително! :)
sassie

Мнениеот daisy » Пон Юли 25, 2011 6:32 pm

Эдравейте,днес една от уличните котки които храня повърна.Повърнатото е като бяла пяна и искам да попитам нормално ли е да иэглежда така?Той се храни и на други места,въэможно ли е да се е натровил и дали има някаква опасност эа живота му?
Аватар
daisy

Мнениеот дезире » Пон Юли 25, 2011 7:21 pm

Ако котето е повърнало еднократно няма за какво да се тревожиш. Понякога им е лошо от косми в стомахчето или пък от глад и повръщат така като пяна. Ако много се притесняваш можеш да му дадеш медицински въглен около четвърт хапче разтворено в чаена чаша вода, как ще го дадеш не знам, пробвай да сложиш водичката и ако е жадно само ще пие. Количество около 5-10 милилитра е достатъчно на първо време.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот daisy » Пон Юли 25, 2011 9:14 pm

Благодаря эа отговора.Надявам се повръщането да е било еднократно,няма как да раэбера эащото го виждам веднъж дневно понякога преэ ден.Първият път эапочна да идва в нашия блок покрай една женска която храних,эапочнах да храня и него и така свикна,огладнее ли ме посещава.
А иначе по раэгонен котарак от тоэи не съм виждала,не дава мира на женската постоянно я преследва а эа храна иэобщо не мисли.Таэи двойка са родителите на малките които отглеждам и много си ги обичкам :D
Аватар
daisy

Мнениеот V12 » Чет Юли 28, 2011 1:49 am

sassie написа:...За тении и паразити тази година не съм я ваксинирала.
п.с. Герунделка, виждам , че си от Варна, може ли да кажеш на кой ветеринар услугите ползваш? Искам някой изпитан лекар, защото водих котката си да и прегледат ушите и на три места различни мнения ми казаха! Благодаря предварително! :)

sassie, за тениии и глисти, както и за външни кръвосмучещи паразити (бълхи и кърлежи) котките не се ваксинират, а обезпаразитяват. Съответно с таблетка или паста вътрешно и с Frontline (най-добрия вариант), противопаразитна каишка или някаква пудра външно. Котката ти явно е оцеляла, въпреки че е била натровена.

Един съвет от мен - не позволявай на никой ветеринар да и дава каквито и да било лекарства, още повече пък в инжекционна форма, преди да е поставил и да ти е съобщил диагнозата. А най-добре и след това не му позволявай, преди да я е прегледал поне още един доктор от друга клиника и да е потвърдил същата диагноза. След това, ако състоянието не е спешно, най-добре си запиши какво е предложил всеки, прочети в мрежата за съответното заболяване, потърси мнение и тук и на края сама определи кое е най-добро за любимката ти.

И аз съм от Варна и за съжаление най-добрият ветеринарен кабинет - Анимо - вече е закрит, защото лекарката замина за някъде, а останалите членове на екипа се преместиха отдавна в София. Ако, не дай боже, се случи нещо на Марти, най-вероятно ще се консултирам със софийския екип по телефона, ще направя необходимите изследвания (мога да се справя с елементарни манипулации като поставяне на подкожни, мускулни и венозни инжекции и вземане на кръв или натривка) и ще го лекувам сам. А ако положението е сериозно, паля колата и го карам до София. Мога да ги попитам все пак кого от колегите си биха ми препоръчали при спешен случай. Те са ми приятели и няма да ме насочат към някой неспособен свой колега. За сега мога само да те посъветвам в никакъв случай да не го водиш в ОВК, имам личен опит от там...
ИзображениеИзображение
Аватар
V12

Назад към Здраве при котките