Стресирана котка от новия си дом

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Стресирана котка от новия си дом

Мнениеот Petar » Пет Юли 23, 2010 8:45 pm

Подариха ми котка на 22.07.10 г. вече един ден се е скрила зад секцията и неще да излиза ... не яде ... не ходи до тоалетната ... незнам какво да направя и много се притеснявам моля които е имал такав проблем или разбира нека да ме посаветва какво да направя моля ви защото много се притеснявам от инат на котката нещо да не и стани ... котето е на година и 5-6 месеца
Petar

Re: стресирана котка от новия си дом (ПОМОЩ)

Мнениеот gerundelka » Пет Юли 23, 2010 9:01 pm

Съвсем нормално е да е стресирана котката в началото. Предполагам че си и осигурил водичка и храна ... Остави котката сама да реши кога е готова да излезе и да се разходи и с новия си дом. Моята Куки първите две седмици не излезе от рафта под компютъра .... само като и сложех рана и я оставех сама в стаята тогава се престрашаваше и отиваше да хапне. Така че споко!! Нека в близост до нея да има купичка с гранулки и купичка с вода и тоалетна...
Дай и малко време и свобода сама да реши кога да започне да разознава новото си място 8)
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот Petar » Пет Юли 23, 2010 9:34 pm

ДА всичко съм и осигорил храна на whiskas ,водичка,закрита тоалетна и пясака е напишкан от нея преди да доиде в нас за да и е по-добре да има нящо от предния и дом . Говоря и спокойно по-голямата част от деня днеска ме нямаше утре пак цял ден няма да ме има дано се пристраши да излезе и да хапне поне малко.... твоето коте поне е яло моито стои гладно и ми става много гадно ;[ надявам се скоро да свикне с новата обстановка и с мен :)
Petar

Мнениеот Petar » Нед Юли 25, 2010 1:17 pm

Все още стои сад секцията ;( незнам какво да правя вече 3ти ден става :cry:
Petar

Мнениеот maya.n » Нед Юли 25, 2010 4:17 pm

Някои животни приемат новата обстановка по-трудно от други, котето е стресирано.При всички положения не я насилвай.
Опита ли с парченце храна в ръката да я повикаш дали ще си хапне от ръката ти? Ако не стане, не се ядосвай.
Ако те няма сутрин от 7 вечер до 7 ще бъде много трудно за животинчето. А вечер се опитваш по-честичко да я приканваш-знам че звучи странно...
Ще излезе животинчето, не се притеснявай....само не се ядосвай,защото някак си го усещат и се свиват още повече.
Изображение
Аватар
maya.n

Мнениеот Ifffka » Нед Юли 25, 2010 8:20 pm

След като е голяма е нормално според мен да е уплашена, защото досега освен старото си жилище е имала и други стопани. Не знае какво случва, защо не е с тях и защо е на ново място. За съжаление на животните няма как да обясниш какво става.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот Petar » Нед Юли 25, 2010 10:50 pm

Подавам и храна даже съм и сложил купичка с храна и вода там близо до нея но не ги е пипнала ... говоря и постоянно като съм в къщи даже и се моля да излезе нищо насила не правя
Petar

Мнениеот marilie » Пон Юли 26, 2010 12:56 am

Има един спрей който можете да използвате в случая - Feliway spray - това е спрей който представлява синтетично копие на котешките лицеви феромони. Тези феромони са, цитирам от описанието на продукта: "химични субстанции, отделяни от животните и служат за маркиране (затвърждаване) на територия и комуникация. Котките обикновено използват феромоните за да опознаят средата. Повърхностите, които са маркирани с тези феромони се възприемат от котката като познати и комфортни. Лицевите феромони се отделят чрез търкане на страничната част на муцуната в предмета."
Едно от приложенията на спрея е за успокояване на котката в нова среда. Пръска се ежедневно новия дом докато забележите котката да търка муцуната си на напръсканите места.
Изображение
Цената на спрея е около 35 лв.
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот plamyyy » Пон Юли 26, 2010 6:19 pm

Сигурно ли е, че вечер късно, когато къщата отихне котето не излиза поне да пие водичка или да хапва по малко храна, но котките са доста упорити и издражливи животни, обаче рано или късно ще го направи гладът е по - силен от страха, аз водя моята котка в почивните ми дни в дома на майка ми, но тя го приема доста добре, дори си мисля, че там се чувства по - добре, може би защото постоянно сме до нея, но въпреки 1 час път тя е жизнерадостна, дори когато види, че си приготвям багажа сама си влиза в транспортния кош.
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ НЕМОЖЕ ВЕЧНО ДА СТОИ ТАМ, ИМАЙ ТЪРПЕНИЕ И НЕЖНОСТ!!!
Аватар
plamyyy

Мнениеот Petar » Пон Юли 26, 2010 7:47 pm

Taka koteto se e polzvalo dneska toaletnata akalo e tova mi xaresa reshix da q izkapq na neq daje mnogo i xaresa no sled banqta prodaljava vse taka mnogo kozinata da i pada ... neznam kakvo da napravq daje vse oshte ne e xapnala i nishto ne e piinala . Iskam da popitam kato pochne da si qde vitaminchetata shte pochne li po-malko kozina da pada i kato i premaxam nenujnata kozina syshto taka ...napravo golemi topki s kosmi padat ot neq neznam napravo kakvo da napravq , smqtam dori na veterinar da q zaveda . Vie kakvo shte me posavetvate da napravq ;[
Petar

Мнениеот Ifffka » Вто Юли 27, 2010 8:08 am

Специално за козината по- честичко ресане. Също така има едно гелче на Вирбак, той ветеринаря ще ти го каже като я заведеш, но по принцип сега много им пада козината на животинките. Едната от котките ми също много се скубе. Като че ли като почнахме гелчето понамаля, но трябва да се дава дълго време, а не е много евтино да те предупредя. При нас обаче след втората седмица бяха го спрели този гел от продажба за две седмици и така и не продължихме приемането след това. Също така с влажна ръка или парцалче можеш да обираш козината от леглото или от дрехите си, а с меджик моб става много бързо за пода. Ако имате килими също с прахосмукачка или влажна гъба, кърпа или парцалче. Ние за щастие нямаме килими. Хубаво би било да я заведеш на ветеринар, след като не е пила дори вода, но пък да не се стресира още повече и това го има. Можеш с със спринцовка да й дадеш малко водичка поне.
Изображение
Изображение
Аватар
Ifffka

Мнениеот pandachina » Сря Авг 04, 2010 12:37 pm

Петър, котката свикна ли вече? Не се притеснявай. Знам, че е мъчително така да я гледаш, но ще свикне постепенно. Преди години една от котките, които гледахме в началото се кри под дивана много дълго време и също отказваше храна и вода, но постепенно започна да излиза и да прави кратки обиколки около дивана, като постепенно разширяваше радиуса и започна малко по малко да се храни и да пийва водичка. И твоята ще се адаптира скоро.
А за козинката послушай Ифка най-добре.
Успех и ни дръж в течение! :)
Аватар
pandachina

Мнениеот natali_5 » Пон Окт 28, 2013 6:43 pm

Здравейте и от мен. Вчера донесох моето коте в новия му дом и ми е много гадно, защото е ужасно наплашено ... не излиза из под леглото .. не е близнало нищо вече 2 дни и до тоалетна не е ходило. На 3/4 месеца е, до сега е живяло с майка си и братчетата си на свобода в двора на къща и наистина е нормално да реагира така на новия си начин на живот, но аз все още съм ужасно притеснена от това негово дърпане и стрес ... не знам какво да правя :cry: :cry: :cry:
natali_5

Мнениеот tochica » Пон Окт 28, 2013 9:50 pm

Здравейте котето стахуваше ли се от хора, когато го взехте? Страх ли го е от вас или само от новата обстановка? Според мен е опасно ако не продалжава да яде, защото може да се обезводни, трудно ми е да коментирам, защото не съм сигурна колко е уплашено, но аз и преди писах, че това криене под леглото, особенно ако е в ъгъл може да доведе до зацикляне и не е много хубаво според мен. Предполагам варианта да вземете още едно коте - братче не е вариант? Може би ако разкажете малко повече, някой ще има по-добра идея какъв савет да даде.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот natispain » Пон Окт 28, 2013 11:08 pm

Аз намерих едно малко болно коте и го държа в банята. МНого е уплашено.
Храня го поне един път на ден с едни пастетчета от вет магазина, които са за малки или болни животни и дават много енергия.
Давам му водичка със спринцовка.
Ако не иска да ака слагаш на клечка за уши, с памуче на края, малко олио и леко му го пъхваш в дупето, но внимателно да не го нараниш.
Аз направих така и започна да си ака.
Деспаразитирано ли е?
Заведи го на ветеринар, може да му има нещо.
И го гушкай много да му мине страхът. Нияо че в началото изглежда, че не иска, ще видиш колко ще мърка и ще му е добре.
Моето огнено момиче Тара завинаги на 4 години. Обичам те зацвинаги!
Аватар
natispain

Следваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка