APPLAWS - натурална храна от Британия

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

APPLAWS - натурална храна от Британия

Мнениеот animalprograms » Нед Фев 13, 2011 4:09 pm

APPLAWS - Natural pet food. Бях чел за нея в чужди уебсайтове, и снощи случайно научих от друг форум, че вече я предлагат и у нас. Има разфасовки 400 гр. и 2 кг., които може да бъдат поръчвани онлайн. С търсачката намерих зоомагазина:

http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=index&manufacturers_id=64&sort=20a&page=1

Направена е от много месо, малко картофи и други полезни добавки. Дневната дажба за 4-килограмова котка е 50 гр. Безопасна - на официалния сайт е декларирано, че са използвани само натурални антиоксиданти (повечето популярни у нас марки са "богати" на канцерогенните консерванти Ethoxyquin, BHT, BHA). Копирах състава на английски:

- Applaws Chicken: dried chicken, dried potato, fresh chicken, poultry oil, poultry sauce, beet mash, dried whole egg, dried yeast, salmon oil, cranberry extract, yucca extract, citrus extract, rosemary oil extract.

- Applaws Chicken & Salmon: dried chicken, dried salmon, dried potato, poultry oil, salmon oil, beet mash, dried whole egg, dried yeast, cellulose plant fibre, cranberry extract, yucca extract, citrus extract, rosemary oil extract.

- Applaws for Kittens: dried chicken, dried potato, fresh chicken, poultry oil, poultry sauce, beet mash, dried whole egg, salmon oil, dried yeast, cranberry extract, yucca extract, citrus extract, rosemary oil extract

-
Аватар
animalprograms

Re: APPLAWS - натурална храна от Британия

Мнениеот serena70 » Сря Фев 16, 2011 8:05 pm

Аз бях писала за тази храна в една друга тема. Ако някой от Варна се поинтересува, досега съм я видяла в два магазина - на ул. Кап. Райчо и в зоомагазина срещу Карфур в Гранд МОЛ. Попаднах на нея случайно в едно малко магазинче към вет. кабинет и като прочетох съдържанието на опаковката, ми допадна. Докторът хабер си нямаше от нея. После потърсих информация и в нета и накрая взех на Макс един пакет 2 кг, цената беше 23 лв. Малко на риск взех по-голяма опаковка, ама той я хареса :)
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот animalprograms » Сря Фев 16, 2011 8:50 pm

Какво ли има да придиря той или който и да е друг! 47 % протеин без зърно, глутен и подобни сурогати означава, че една порция от 50 гр. е направена от около 130 гр. месо.
Аватар
animalprograms

Мнениеот in4ey » Сря Фев 16, 2011 11:53 pm

Друг е въпросът какво е месото... http://www.facebook.com/video/video.php ... 4&comments
ИзображениеИзображение Изображение
Аватар
in4ey

Мнениеот serena70 » Чет Фев 17, 2011 8:38 am

Пише, че е подходящо за човешка консумация.
Честно казано, много ми се ще да видя от какво и как се произвеждат различните марки котешките храни, но не съм мярнала досега в нета подобен материал.
Аватар
serena70

Мнениеот in4ey » Пет Фев 18, 2011 11:06 am

О, предполагам, че всички биха искали да разберат. Ако видиш нещо сподели с нас. :wink:
ИзображениеИзображение Изображение
Аватар
in4ey

Мнениеот Irinx » Пет Фев 18, 2011 10:26 pm

О, колко хубаво!
От известно време искам да я опитаме, а магазинът на Шипка ни е доста удобен (:

Благодаря за споделения линк :) (аз мислех, че изобщо я няма в СФ) :oops:
Изображение
Аватар
Irinx

Мнениеот marilie » Нед Фев 27, 2011 7:23 pm

Онзи ден отидох до цитирания магазин в София. Взех един пакет 400 гр пиле със сьомга, от другия вид - пиле - имаха и насипно, взех 500 гр. Отзивите засега са добри - харесваме ги, дори супер-капризния Бари я похапва без да се дърпа ;). Взех и две консервички и един пауч. Те, за разлика от гранулите, са сравнително скъпи, но пък са много интересни, и наистина има чисто месо вътре. Пауча който взех е пиле, тиква и див ориз, който на мен ми прилича на някакви ядки... Много вкусничко мирише... Бари и Джефри обаче не удостоиха пауча и консервата с много внимание (както обикновенно), но другите не им простиха (както обикновенно... ;) ).
Мисля че бих започнала да взимам от гранулите редовно - ако поръчам онлайн, и отида да си взема поръчката от магазина, килото излиза към 10 лв, което е доста приемливо, ако наистина качеството е толкова високо колкото пише....
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот serena70 » Пон Фев 28, 2011 8:03 pm

Marilie, радвам се, че храната е допаднала на твоите пухени любимци. Аз засега съм опитвала само сухата и смятам да вземам редовно от нея, но ще пробвам Макс и с консервата и пауча, макар че са ми малко скъпи. Искам да ги сравня с консервите Анимонда Карни, при които само като се чуе звукът от отварянето на консервата и замирише, и хубавецът примира от мъркане и очакване :D
Аватар
serena70

Мнениеот gothic_queen » Вто Мар 01, 2011 8:54 am

:shock: Аз за пръв път чувам за тази храна,но след толкова добри отзиви,мисля и ние да я пробваме :) Някой знае ли дали я има по магазините в Пловдив?Ако не-пак ще се поръчва по интернет :P
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот subversive » Сря Мар 09, 2011 1:38 pm

Някой да я е пробвал? Ние мислим да разнообразим малко с нея, стига да я намерим в Търново :D
Аватар
subversive

Мнениеот animalprograms » Нед Мар 13, 2011 4:19 pm

subversive написа:Някой да я е пробвал? Ние мислим да разнообразим малко с нея, стига да я намерим в Търново :D

Миналия месец им взех наведнъж по един чувал от Нутрам и от новата храна (Аплоз, Аплауз). Въпреки редуването, нутрамът бе дояден пръв, докато от аплоза изостана с около 1/3. Това изглежда странно, защото нутрамът съдържа близо три пъти по-малко месо и е допълнен с глутен. Но донякъде се дължи на по-малките порциики от Аплоз именно заради огромното съдържание на пилешко.
Аватар
animalprograms

Мнениеот subversive » Нед Мар 13, 2011 7:18 pm

Изядена е по- бързо, защото има повече вкусови подобрители :D
Аватар
subversive

Мнениеот animalprograms » Нед Мар 13, 2011 7:39 pm

Нутрам не използват синтетични аромати, но използват т. нар. "естествен аромат" или "екстракт". Това е концентриран бульон от пиле или риба, около 1-2 % от теглото на храната, т. е. нещо като истински бульон на кубчета.
Аватар
animalprograms

Мнениеот elza98 » Вто Апр 26, 2011 7:02 pm

Четох, че има голямо съдържание на пепел. И не знам дали да я поръчвам...
Изображение
Изображение
Аватар
elza98

Следваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка