Коте - повръщане

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Коте - повръщане

Мнениеот reni8625 » Сря Мар 02, 2011 9:59 pm

Здравейте, бих искала съвет относно състоянието на котето ми. Той е малък и от 4 дни повръща всичко, което поеме. Един лекар каза, че е настинал, друг, че е от косми, но той продължава да повръща, ако поеме нещо. Иначе е активен и не изглежда да му е много лошо, но все пак сме много притеснени, тъй като не е ял от много време. От какво би могло да е?
reni8625

Re: Коте - повръщане

Мнениеот gothic_queen » Чет Мар 03, 2011 9:48 am

Първо котка не трябва да стои без храна повече от 3 дни-силно се уврежда черният дроб и нещата стават много сериозни(не искам да те плаша ,но това ми го е казал лекар).И второ-след като самият той повръща всичко,което поеме,трябва да му с енаправи най-малкото вливка.Поне при нашите котки беше така.Веднага заведи животинчето на лекар.Причините може да са много,важно е в случая лечението.Ако е настинал няма да мине без антибиотици,ако е от космени топки лекар пак трябва да прецени какво да се дава-дали ще е специална храна или малцова пастичка,трева за котки...
Нашият Мони също повръща ,но само определени храни-най-често консерви,със сухата няма никакви проблеми.Лекарите казаха ,че от малък е бил научен на суха и сега има непоносимост към другата.Може също да пробваш с храна за котки с чувствителен стомах.А има ли апетит?И всяка храна ли повръща котето или само някоя определена?Каза,че е малък -с какво го храниш?Хубаво е,че активен и играе,което пък значи че може би не е настинал-болните котета вдигат температура и стават лениви,но това повръщане....Заведи ако трябва на някой друг лекар-да му назначи лечение и да каже със сигурност какво му е :? Стискаме палци на мъничето да се оправи!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот di_di » Чет Мар 03, 2011 1:13 pm

До болка позната история - един ветеринар каже едно, друг - друго! На мен това постоянно повръщане ми звучи много страшно. Има една ужасна болест панлевкопения, при която котките повръщат, но дано не е това, защото твоето коте поне е жизнено. Дано намериш свестен лекар, който да разбере какво му е.
Аватар
di_di

Мнениеот bpavcho » Чет Мар 03, 2011 8:26 pm

Последният път водихме сиамката на майка ми при ветеринар, защото и тя повръщаше и не искаше да хапва.Докторката там каза, че най-вероятно е хапнала нещо, което и е разранило стомахчето и сега просто я боли. В нашия случай се касаеше за някое от растенията на майка ми. Дадоха и някакво хапче и после и биха някакви инжекции, за да може да я подхранят малко, защото все пак не се беше хранила нормално 2-3 дена. Имаше и някакви обезболяващи.На следващият ден процедурата се повтори и повече не сме я водили.Започна постепенно да хапва и сега апетитът и се върна, даже паучовете, които не искаше и да подуши преди сега ги омита.Надявам се и твоят проблем да се разреши така лесно.
Невежи са само тези, които са решили да си останат такива.
Аватар
bpavcho

Мнениеот di_di » Пет Мар 04, 2011 8:55 am

Как е котето? Ако продължава да повръща може да пробвате да му дадете Деган от хуманната аптека, той е против повръщане. Според това колко тежи котенцето сигурно една трошичка ще свърши работа. Но е добре да питате ветеринар безопасно ли е за котки, защото не съм съвсем сигурна.
Аватар
di_di

Страх ме е за Пуфи-преди не се е случвало

Мнениеот Desito i Pufito » Пет Мар 04, 2011 9:37 pm

Здравейте, преди 10 мин. Пуфи повърна.Повръщаното приличаше на ако, но беше много по-светло и после разбрах, че са косми.Преди 2-3 дни и давах гранули за отделяне на космените топки.Откакто повърна, седи на килима и си седи.Обръща внимание само, ако я повикам!Майка ми се шегува, че може да й е тъжно, аз пък си мисля, че може да й е странно от повръщането и не знам какво да правя...Тревожа се да не е болна :(
ИзображениеИзображение

Изображение <== PuffyИзображение От прекрасната svetlito78
Изображение
Аватар
Desito i Pufito

Re: Страх ме е за Пуфи-преди не се е случвало

Мнениеот Desito i Pufito » Пет Мар 04, 2011 9:47 pm

За щастие вече е добре :mrgreen: Поспа си на якето ми, поразходи се из вкъщи, пийна водичка, сега си остри ноктите :D
ИзображениеИзображение

Изображение <== PuffyИзображение От прекрасната svetlito78
Изображение
Аватар
Desito i Pufito

Re: Страх ме е за Пуфи-преди не се е случвало

Мнениеот in4ey » Пет Мар 04, 2011 9:48 pm

Радвам се, че всичко е на ред! За в бъдеще можеш да продължиш да даваш тази храничка и като допълнение малцова пастичка (ако не е вредна) и котешка трева. :mrgreen:
ИзображениеИзображение Изображение
Аватар
in4ey

Мнениеот gothic_queen » Нед Мар 06, 2011 11:13 am

Наша Ленка,снощи късно вечерта повърна два пъти,и днеска още 3 пъти :( :( Понеже от вчера следобяд не е яла и повръща нещо като светло-жълта,понякога прозрачна пяна.С мъжо мислим,че са стомашни сокове,то няма какво друго да е :? Вчера сутринта беше добре,играеше си,незнам какво и стана изведнъж.А днеска е унила,само лежи.....Мъжа ми преди малко тръгна да я води на лекар,ама докато се върне ще откача от притеснение.Надявам се да е просто настинка и да мине бързо :(
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот Desita » Нед Мар 06, 2011 12:31 pm

Представям си как се чувстваш :( !Стискаме палци всичко да е наред !Дано е нещо безобидно!
Аватар
Desita

Мнениеот di_di » Нед Мар 06, 2011 1:16 pm

Олеле Готик, какво само им се случват лоши работи на твоите котаци! Тъкмо се посъвзехте от предишния ужас! Пиши при първа възможност новини, дано да не е нещо сериозно...
Аватар
di_di

Мнениеот svetlito78 » Нед Мар 06, 2011 2:16 pm

Малее как се притесних за Лени сега... :( Чакам да пишеш какво й е, дано нещо дребно и да мине много бързо...
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот gothic_queen » Нед Мар 06, 2011 4:50 pm

Гастро-ентерит(извинявам се ако не го пиша правилно) или възпаление на бъбреците :( Така са казали на мъжа ми :?
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот gothic_queen » Нед Мар 06, 2011 5:11 pm

Сега като погледнах в листчето с лекарствата,които са и били,видях че е била с температура 41 градуса почти и тежи 1кг и половина.За няма и два дни е свалила цяло кило :( Проблема е ,че и самият лекар не е бил сигурен какво и е.От една страна повръщането сочело за гастроентерит,а пък бъбреците били болезнени на пипане и затова и съмненията за възпаление.Сега ще потърся подробности в интернет и за двете заболявания,че не ми говорят много,особено първото.Ако някой е чувал нещичко,моля ви да пише.И сега Ленито само спи,не яде,даже водичка не иска.Уж вета казал,че ще с епочувства по-добре,а на мен ми се струва същата :cry: Утре рано ще я водя и на нашите ветеринари(те не работят в неделя),пък дано да и поставят точна диагноза :?
Изображение
Аватар
gothic_queen

Мнениеот di_di » Нед Мар 06, 2011 5:17 pm

Веднъж се бяхме разболели цялото семейство от вирусен гастроентерит с повръщане и много лесно се излекувахме. Дано и при котките е така.. ..Надявам се да не е възпаление на бъбреците. :?
Аватар
di_di

Следваща

Назад към Здраве при котките