Първо раждане

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Първо раждане

Мнениеот vanichka » Пон Апр 30, 2012 11:32 am

Писана е бременна за първи път и вече е 67 ден от бременността по изчисления. От няколко дена вече я дебна, кога ще се случи събитието. Днес сутринта към 7:40 ме събуди за да я галя. После забелязах, че дупето и е мокро и се ближе, но от тогава до сега, вече 4 часа и половина няма резултат. Тя само лежи и от време на време издава леки звуци. Да се обаждам ли на ветеринарq или да изчакам още. Четох, че първата фаза на раждането можела да трае и до 12 часа за да може да се получи разкритието и чак тогава да почне същинското раждане.
vanichka

Re: първо раждане

Мнениеот дезире » Пон Апр 30, 2012 1:12 pm

Раждането при първа бременност може да е трудно и продължително. За всеки случай аз бих се обадила на ветеринаря да го уведомя, че раждането е започнало. Почивни дни са и да не вземе да отиде някъде и ако имаш(не дай Боже) усложнения да се чудиш какво да правиш.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот vanichka » Пон Апр 30, 2012 1:22 pm

За съжаление никой не ми отговаря нито в клиниката, нито на мобилния. по-късно ще опитам пак. А вече минаха 6 часа откакто забелязах първите признаци. Забелязах обаче, че и разширението е започнало. Постоянно иска да я гали и когато го правя повдига дупе или се обръща по гръб и иска да я милвам по коремчето. А когато я милвам по корема се усеща как малките шават в нея. Влиза в кашона, който съм направила за раждането, но не се задържа много там, явно и става топло, понеже все гледа да ляга на хладния паркет. Силно се надявам да няма усложнения и всичко да протече нормално.
vanichka

Мнениеот дезире » Пон Апр 30, 2012 7:12 pm

Надявам се всичко да е нормално. Можеш да я галиш по коремчето и да я караш да се движи, това ще подпомогне раждането. Котенцата са доста едри, като се раждат и на мама Писана не й е лесно. Може да се наложи да акушираш ако се затруднява да ги ражда.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Проклета първа бременност

Мнениеот bedridden » Пон Юли 16, 2012 11:47 pm

Котката ми роди за първи път вчера.Роди 4 котенца 3-те ги роди на много бързи интервали 10 или по-малко минути,а последното след повече от 30 минути.Роди ги из стаята на рализчни места но плацентата трябваше аз и братовчедка ми да махнем.Сложихме ги в един панер и тя се намести при тях и почна да ги ближе,не беше проблем,че ги барахме и дава да стоим до тях,и до нея.Обаче яно панерът първо и беше малък и второ май беше горещо и ги закара зад вратата на банята.Така де закара първо само едно и другите ги остави.Не можех да я чакам повече и я закарах до другите и така едно по едно като я водех до панера си ги закара.Едно доста скимти и изглежда много отпаднало и може да умре,храних го днес с прясно мляко с капкомер.Отделно водих майката на ветеринар,че има бая голямо твърдо топче на корема и мислех,че има умрели котета в нея,но се оказа,че това било млечната й жлеза и ветеринаря каза,че ще се оправи.Много ми е притеснено за първи път ми се случва и се притеснявам да не стане нещо и с нея и с малките.Приемам всякакви съвети прочетох и доста теми.Реших ада направя и аз,ако има някакви въпроси занапред да питам и тук.

Ето снимка на майката и малките.Тук са само 3 преди да излезе 4-тото
http://i1172.photobucket.com/albums/r57 ... 012701.jpg
bedridden

Re: Първо раждане

Мнениеот neti5 » Вто Юли 17, 2012 7:35 am

:P Браво на мама.
Вие трябва да се подготвите за раждането на котенцата преди майката да е започнала да ражда. Трябва да се осигури кутия (кашон, широка волиера), така че майката да привикне да спи в нея и в последствие вътре да роди котенцата. Повечето котки предпочитат покрита кутия. Храната и водата трябва да се държат наблизо. Поставете кутията на уединено, но все пак познато място, така че да не преминавате често покрай нея, за да могат майката и котенцата да се усамотят и да почиват. Ако използвате стари одеала, трябва често да ги изпирате. Най удачни са памперс чаршафи. :)
ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
neti5

Мнениеот bedridden » Вто Юли 17, 2012 2:20 pm

Едното коте умря снощи сега едно от останалите се държи по същия начин.Обадих се на ветеринар и той каза да го захранвам с ммляко и вода да може да му дойдат сили и да опитам пак да видя дали ще суче.Дано и то не си отиде.
bedridden

Мнениеот Ellie TS. » Съб Май 09, 2015 9:33 am

Здравейте! Котката ми ражда и аз не знам какво да направя. Тя постоянно ляга в краката ми и се върти нервно. Много съм притеснена, защото ще роди за първи път! :| :(
Ellie TS.

Мнениеот ДидитоГ. » Съб Май 09, 2015 11:41 am

Роди ли вече? Ако все още не е може би ще е добре да потърсите вет помощ.
Аватар
ДидитоГ.

Мнениеот Ellie TS. » Съб Май 09, 2015 3:43 pm

Моята котка - Тигрера роди без проблем 5 котета, макар че и е за първи път! От начало се притесних какво да правя и потърсих помощ от вас, но след около час и половина по-късно вече се сдобих с още 5 малки сладура ☺ !!! Аз съм на 12. Не мога да отделя очи от тях! Котката ми сама ме потърси когато раждаше - това за мен означава много! Едно нещо обаче малко ме притеснява... оставих я сама да среже пъпната връв(със зъби) на едно, две котета я е оставила много дълга. Това ще се оправи ли, или ще остане така?
Ellie TS.

Мнениеот tochica » Съб Май 09, 2015 4:40 pm

Би трябвало до около седмица да изсъхне и падне, но това само съм го срещала някъде, никога не съм докосвала толкова малко коте.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Ellie TS. » Съб Май 09, 2015 8:38 pm

tochica написа:Би трябвало до около седмица да изсъхне и падне, но това само съм го срещала някъде, никога не съм докосвала толкова малко коте.

Дано да падне. :|
Ellie TS.

Мнениеот Ellie TS. » Съб Май 09, 2015 8:41 pm

Ellie TS.

Мнениеот Kot » Нед Май 10, 2015 11:03 am

Рижави сладкишчета :D
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Rosi_72_ » Нед Май 10, 2015 11:45 am

Мила Ellie и мама писана и котенцата са прекрасни. Какво мислите да правите с малките? Говорили ли сте за това с родителите ти? Сега си на тази прекрасна възраст в която си оформяш характера и си достатъчно голяма да виждаш нещата вече с очи на възрастен. Когато можеш прочети тук за отглеждането на дом. котки. По темите за кастрацията им и защо е нужна тя. Особенно за женските е за предпазване от полови болести и рак. Ако не вярваш прочети в темата Черна хроника. Колко от котките там са жертви на тези болести. Почети и в темата viewtopic.php?f=1&t=36 Имаш шанс с тази Писана да изживееш юношеството си и нека то е прекрасно и двете да сте живи и здрави! Успех с отглеждането на котешкото семейство! Внимателно подбирай домове за малките. Много често дом. котета са малтретирани. Вземани за храна на едри змии. Или просто изхвърляни на улицата. Ти сега си отговорна за всички!
Аватар
Rosi_72_

Следваща

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане