[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Котката ми умира !

Котката ми умира !

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Котката ми умира !

Мнениеот losunshine » Пет Дек 20, 2013 12:16 am

Здравейте ! Имам нужда спешно от съвет.Котката ми е на 4 години.От около 4-5 дена започна да повръща.Първо стомашни сокове,после и бяла пяна.Спря да се храни да пие вода :( Заведох котето на ветеринар полуживо.Спи и се крие.Безисилно.Ветеринарят му мери температурата и го прегледа без да му прави някакви допълнителни изследвания.Накрая ми каза,че му има нещо на стомаха и няма надежда да оцелее.Шанса бил минимален...Котето умирало.Каза,че имало някаква много рискована процедура,която ще ми струва 150 лв,но котката пак почти нямала шанс да оцелее.И ми каза,че нямало смисъл.Обясни ми също,че нямало медикаменти,които да му погнат по някакъв начин.Не искал да ме лъже да си давам парите напразно.Когато заведох котето,то не беше пило вода от 1-2 дена.Прибрах го вкъщи разстроена.Вече стана 4 ден не пие вода и не се храни.Опитвам се да му давам насила вода и прясно мляко със спринцовка.Нослето и устата са му почернели.Езика му се е подул.Само спи,не мърда освен,ако не иска да се измести някъде и пак да спи.Ако го взема в себе си понякога започва да приплаква.Много съм отчаяна.Виждам как умира бавно,а съм безпомощна.Не искам да го загубя:( Готова съм да го заведа на друг лекар.То рядко реагира.Седи си кротко и тихо .Просто не знам как да му погна.А ми казаха,че този лекар никога не греши.Извинявам се,ако не трябва да поствам тук.Просто имам нужда от помощ.
losunshine

Re: Котката ми умира !

Мнениеот marilie » Пет Дек 20, 2013 2:41 am

Ами Вие сама пишете че сте завели котето полуживо. В този смисъл, доктора не ви е излъгал като е казал че котето умира. Друг е въпроса защо сте чакали толкова дълго за да заведете животинката на доктор. Незнам за тази 150 левова процедура, но най-базисните неща са да се види има ли котето температура (попитахте ли доктора след като я премери?), и да се направят базисни кръвни изследвания - ПКК и евентуално ако има възможност и биохимия, също тест за панлевкопения - за да се разбере какво точно му има на котето. И най-важното от всичко - при толкова дехидратирано и отмаляло коте е жизненоважно да се постави на система и да му се правят вливания поне няколко часа!
Пишете че сте готова да заведете котето на друг лекар. АМИ КАКВО ЧАКАТЕ???? Да умре ли? Тичайте! Още рано тази сутрин. И задължително при друг ветеринар.
Дано оцелее душицата...
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот natispain » Пет Дек 20, 2013 11:16 am

Ако искате да я спасите тичайте на друг лекар и да и направи изследвания. Поне да се знае какво и има. Тоя лекар от къде знае, че умира щом не знае какво и е.
Мариле е права, вливания са нужни.
Котето тествано ли е изобщо за някоя от тежките котешки болести, бита ли му е някога ваксина? Може да си носи някоя болест, която сега да се проявява.
Във всеки случай, ако седиш в къщи няма да му помогнеш.
Моето огнено момиче Тара завинаги на 4 години. Обичам те зацвинаги!
Аватар
natispain

Мнениеот sharanche » Пет Дек 20, 2013 12:59 pm

Няма нужда да й се карате чак толкова много, тя и без това е доста притеснена от положението.

Дори и докторът да е добър, няма безгрешен човек. Аз също мисля, че е трябвало да му направи повече изследвания, но знам, че има случаи, когато е очевидно, че котето си отива и просто няма смисъл да го мъчиш с безполезни изследвания. Но аз също смятам, че е крайно необходимо да го види и втори лекар, макар че вече сигурно е доста късно. Не разбрах, първия доктор каква диагноза му е поставил?

Относно вливанията - могат да са животоспасяващи, но могат и само да удължат агонията му, така че дори и на системи, ако органите му са заминали, няма да бъде спасено. Дано да има късмет да оживее!
Кучетата си имат господар, а котките - обслужващ персонал.
sharanche

Мнениеот estrambotica » Пет Дек 20, 2013 7:43 pm

И аз съм на мнение, че задължително трябва да заведете котето при друг лекар, за да чуете второ мнение. Този доктор би трябвало да ви обясни малко повече за болестта, какво е това ''има му нещо на стомаха'', и то при положение, че само му е мерил температурата, според мен е трябвало и кръв да се вземе. Стискам палци да имате късмет и котето да се оправи.
Аватар
estrambotica

Мнениеот Хриси Стайкова » Вто Ное 10, 2015 11:55 pm

И моето коте беше така само на няколко месеца е. Беше много зле едвам мърдаше. Заведохме я на ветеринар почти веднага като видяхме че й има нещо. Температурата й беше по-ниска от колкото трябваше 34C. Казаха ми да я стоплим някак. Като се прибрах пробвах със шишета с гореща вода- бягаше от тях. Пробвах и с ел. одеало и от него бягаше. До последно я мъчих с туй топлото накрая взе да се гърчи и умря. И тя повръщаше почти през цялото време бяла пяна, въпреки че не беше яла. Горкичката със зор умря. Ако е още жива най-добре просто я приспи да не се мъчи. Нищо няма да помогне. Може да е изяла някаква натровена мишка и аз не знам.
Хриси Стайкова

Мнениеот mihaela_ivanova » Пон Фев 12, 2018 6:52 pm

Моята котка също е болна по този начин. Не знам какво да правя. Заведох я на ветеринар и той каза да му давам мляко, но то не иска да пие. Започна да плюе пяна. Всички ми казват че няма шанс да оцелее. И предишната ми котка умря по този начин. Не знам как да го излекувам.. Ако някой може да ми помогне да ми пише.
mihaela_ivanova

Мнениеот joro70 » Вто Фев 13, 2018 8:03 am

Прочетох писаното в темата , но така и не видях точна диагноза. Какво всъщност е това нещо на стомаха и защо трябва да пие мляко? Доктора каза ли какво му е на котето? Когато съм водил моите котове на преглед винаги съм разпитвал и съм искал да ми се обясни подробно какво е състоянието и какви процедури ще му правят. То верно че на някои хора трябва с ченгел да им вадиш думите от устата :cry:

http://www.kotkite.com/forums/viewtopic.php?f=1&t=5099
http://www.kotkite.com/forums/viewtopic.php?t=1915
http://www.kotkite.com/forums/viewtopic.php?t=2874

- подобни теми от форума
joro70

Мнениеот joro70 » Вто Фев 13, 2018 8:26 am

joro70

Назад към Здраве при котките