Автоматична поилка фонтан

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Автоматична поилка фонтан

Мнениеот natispain » Чет Апр 30, 2015 10:00 am

Мисля, че тази тема е важна особено при котараци, чиято уретра е по-тясна и по-лесно може да се запуши.
Моят котарак е на 4 години и яде само гранули, нищо друго, ако ще да умира от глад. Първите две са го хранили с боклуци, Брекис, сега го храня с висококачествена храна. Тъй като при котараци може да възникне проблем с бъбреците и пикочната система те трябва да пият много вода. Обаче не знаех той дали пие и не го виждах да пие особено често от купичките с вода. След четене и консултация с други стопани на котки купих фонтанче поилка. Сега Пуфи е тоя, който най-много пие от трите котки, постоянно се мотае около фонтана и пие от всички възможни места, при моя са 4. На практика вече не пият от купичките, само от там. Моята е тази - Автоматична поилка фонтан Cat Mate 2л

Изображение

Но има много други според възможностите и броя на котките.

https://www.google.es/search?q=%D0%A4%D ... AQ#imgrc=_

Забавното е, че Пуфи, който винаги бута купичките с вода докато се разлеят и тогава пие, се опитва да бута и поилката. Не успява да я разлее, но и без този допълнителен за него елемент пие много от нея.
Аватар
natispain

Re: Автоматична поилка фонтан

Мнениеот serena70 » Чет Апр 30, 2015 2:37 pm

Нати, и аз съм се замисляла за подобно фонтанче. Чела съм, че им е много интересно да пият оттам заради това, че водата се движи. Още не съм се наканила, но съм сигурна, че особено на Пухли ще му е много интересно, той обича да докосва едвам повърхността на водата в паничката и да си ближе лапичката, докато водата капе по плочките :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот svetlito78 » Чет Апр 30, 2015 9:01 pm

Би ли обяснила как работи това нещо? Гледам, че има кабел... с ток ли е и не е ли опасно ако "да"?
Каква вода сипваш, всеки ден ли, филтрира ли се водата с уреда и т.н.
Извинявам се за многото въпроси, но в линка, който си дала не можах да намеря инфо.
Изображение
Аватар
svetlito78

Мнениеот natispain » Чет Апр 30, 2015 10:03 pm

С ток е, обаче моите не пипат кабела, интересува ги само фонтанчето. Не съм чула някой да е имал проблеми с тока. Ако може да се прикрие кабела по - добре, ама аз засега не мога.
Водата се филтрира, има си филтър, който се сменя на 1-2 или повече месеци. Има и помпа, която се сменя на около 6 месеца.
По начало водата се сменя веднъж седмично, но нашата е лоша, така се оказа, получават се някакви жълтеникави налепи, та я сменям по - често. Ако намалее почва да издава шум, иначе е безшумен и я доливам или сменям, ако са влезли боклуци или прах.
Аз съм много доволна заради Пуфи. Той много пие от нея. Другите две си пиеха и от купичките доста, а и ядат пауч, а в него има вода за разлика от гранулите. Пуфи си пие даже да не е включен в тока.
Аватар
natispain

Мнениеот fantasmagorique42 » Пет Окт 13, 2017 8:25 am

От няколко месеца Фрейя всячески си отбягва купичката с вода, но пие от други места, от банята, от мивката, от помпата ни, все където тече вода. Направи ми впечатление, че пие от купата, само ако ме види да сипвам вода, та се замислих за фонтан. Ще се радвам дда препоръчате модел, който се намира в България, за да мога да намирам филтри лесно. Видях, че Нати е писала за помпата, но в сайтовете не виждам да предлагат отделно? Това за всички модели ли важи? И пак въпроса за тока? Дали не е опасно?
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот joro70 » Пет Окт 13, 2017 10:06 am

Здравейте ,
не ползвам такъв уред за моите котове и лично впечатление нямам , но видях че
имаше в zooplus на промоция фонтанче с 4 резервни филтъра - http://www.zooplus.bg/shop/kotki/poilki ... lki/602896
joro70

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка