И сам войнът е войн - Lucycat alone.

Мястото за теми за вашата котка

И сам войнът е войн - Lucycat alone.

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Ное 23, 2015 3:33 pm

Здравейте! Изображение
Нека да представя и моето самичко коте!Казва се Луси и е на 9 годинки!Имаше и сестричка - Коти,но за нещастие,сестричката й почина от коварна болест! viewtopic.php?f=21&t=6961 Трудно ми е да говоря само за Луси,защото двете бяха неразделни и правеха големи котешки бели.Подкрепяха се и когато някоя от двете получаваше котешки "факс",ставаше голямата лудница:
1.бой върху спалнята на чаршафите,които ставаха целите в големи влакна от черно-бели котешки косми,с които,ако се съберат за една седмица,може възглавница да се напълни;
2.препускане из коридора и стаите,като пощурели;
3.гонитба по 2-та балкона,неколкократно прескачане от единия на другия,тъй като две от стаите в апартамента имат открити балкони,които са един до друг;
4.безтегловно люлеене и обхождане на ръба на парапета на балкона,с неясна цел;
5.буксуване на едно място,с цел набиране на скорост и препускане,но резултатът-захапан котешки врат от sister-cat;
и други подобни котешки изпълнения. Изображение

Сега обаче след близо 3 месеца отсъствие на главатара на маймунджолъка,е малко по-трудно да се "изтрещее",няма я голямата котешка подкрепа,но от време на време,пак се получава номера,зависи колко лудост те е обзела. :lol: :lol: :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=l5ODwR6FPRQ
Изображение
Изображение
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна Koti&Lucy на Сря Дек 28, 2016 4:01 pm, променена общо 5 пъти
Изображение Изображение Изображение

Радвайте се осъзнато на всеки един миг от живота си и знайте, че няма нищо сигурно и постоянно. Просто нещо или някой го има точно в този момент и Вие осъзнато му се радвайте.
Аватар
Koti&Lucy

Re: И сам войнът е войн - Lucycat alone.

Мнениеот tochica » Пон Ное 23, 2015 6:48 pm

Честита ви темичка. Прекрасна е личи си, колко много се обичате. Тези изпълнения са ми много познати, много е хубаво, че са запазили игривия си дух с годините. Моята Смоки така си търчи сама, когато Бандит не й обръща внимание. Замисляла ли си се за друга котка за компания или е още рано?
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Koti&Lucy » Пон Ное 23, 2015 7:32 pm

Благодаря ти Точица за топлото приветствие.Да,замислях се за друго коте,което да прави компания на Луси,даже го намерих,но за съжаление моят мъж отказа да го приберем и сега ми е мъчно,и за другият котан.Пред блока преди месец и половина започна да обикаля едно мъжко коте на видима възраст,не повече от 1-2 годинки.Много гальовен,обичлив и сладък.Комшийката ни също гледа 2 котета и храни всички други от улицата,и ги познава,знае родословието им.Говорих с нея,тя го хранеше и установихме,че мъжкото коте вероятно е било домашно и сигурно е изоставено.Много му се радвах,хранех го,но не можех да го прибера за мое огромно съжаление.Но преди 2 седмици,котанът изчезна.Много зли хора има.Комшийката обикаля,разпитва за котето и накрая се оказа,че някакъв съсед от друг блок му се дразнел,защото му се качвал по колата и му драскал боята.Пълни глупости.Аз лично виждах котето колко сладко лежеше на покрива на една кола и се припичаше,и се миеше.Но чак да издраска боята на колата, абсурд.Много миличко същество.Голям сладуран.И този съсед нещо е направил с котето...Нямам думи,какво му пречи невинното животинче...така щяха да си паснат с Луси...Искам да си взема друго коте,но на този етап не става...
Изображение

Радвайте се осъзнато на всеки един миг от живота си и знайте, че няма нищо сигурно и постоянно. Просто нещо или някой го има точно в този момент и Вие осъзнато му се радвайте.
Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот Koti&Lucy » Сря Ное 25, 2015 11:02 am

Здравейте отново! Изображение
В тази дъждовна и студена сутрин отново ме навяха много спомени и тъгуване за Коти(починалата сестричка на Луси).Напоследък,когато съм си вкъщи сутрин,Луси след като закуси :lol: ,започва да обикаля след мен и да мрънка.Първоначално не се сещах какъв е проблема и си мислех,че храната не й е била достатъчна.Но след като й сложа отново в купичката друга храна естествено(не сме балъци да ядем пак същото),тя я помирисва и се отдръпва,сякаш съм и сложила нещо развалено.И така няколко пъти,докато една сутрин пиех кафе в кревата и гледах снимки на Коти(тъгувах по Мацунки)Луси дойде в скута ми,започна да преде и да мижи от удовлетворение и спокойствие.И тази сутрин бях се замислила за Коти,а Луси само ме дебне зад някой ъгъл и изскача с настършена опашка(прави ми номера),не отива да спи след сутришната закуска,а ходи по мен или ме дебне.След като седнах на кревата с чашата кафе,тя отново дойде при мен.

Изображение Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Имам чувството,че усеща кога тъгувам за Коти и идва при мен ,за да ме успокои.Сякаш ми казва с поведение:
"Аз още съм тук,при теб.Не тъгувай само за Коти,радвай се сега на мен."И ако правилно съм я разбрала,е права!Не винаги ще бъде с мен.Няма постоянни неща в живота.Затова я намачках и нацелувах едно хубаво.Оставих да спи и да сънува сладки котешки сънища. Изображение
Последна промяна Koti&Lucy на Сря Дек 28, 2016 3:57 pm, променена общо 3 пъти

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот tochica » Чет Ное 26, 2015 12:37 am

Много хубав пост. Напомни ми на нещо интересно, което бях чела някъде за скърбящите котки и скърбящите им стопани, но не мога да се сетя къде, ще опитам да го изровя тези дни.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Koti&Lucy » Чет Ное 26, 2015 9:55 am

Да, дано да намериш това, което си чела.Много ще се радвам да го прочета,за котетата и техните стопани. :*

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот prikazka » Пет Ное 27, 2015 3:53 am

Честита Ви темичка.Много е красива Луси,изглежда кротичка мацуранка,която обича да я гушкат.Всички казват,че котките усещат енергийте ни,настроенията...Май само аз съм изтеглила къса клечка.Ако съм тъжна,нервна,болна или седна с чаша кафе да се отпусна ела да видиш какво значи хапане и бяс :)И това отношение е само към мен,към половинката е ангелче небесно.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот Koti&Lucy » Пет Ное 27, 2015 12:44 pm

prikazka написа:Ако съм тъжна,нервна,болна или седна с чаша кафе да се отпусна ела да видиш какво значи хапане и бяс :)И това отношение е само към мен,към половинката е ангелче небесно.

Изображение Приказка,много ме разведри :D :D .
Това взаимоотношение при нас с Луси е от скоро,някъде от 1 месец.Тя винаги предпочита да седне в скута на мъжа ми,мен ме е отбягвала.Коти е била моята котка,а Луси - котката на мъжа ми.Всеки си имаше котка. :) Сега,обаче е самичка и аз й се радвам повече,компенсирам част от мъката по Коти,тя ме усеща и затова идва.Иначе не мога да се оплача,сравнително кротко коте е.Но доходи ли и се до тоалетна по голяма нужда,няма значение колко е чист пясъка,редовен номер,превземат я гяволите и започва едно виене,едно препускане,едно побъркано търкаляне по пода,след около 10 мин. освобождава напрежението и се кротва.Един път,преди година,лято беше и едната балконска врата беше отворена,толкова беше откачила,че излетя с 300 през балкона и падна от 5-ти етаж.Но е имала дни явно,та се отърва с натъртвания,изпочупени нокти и оскубана козина.Точно под балкона има малка градинка с дръвчета и цветя,няма цимент и явно се е закачила за клоните на дърветата и е намалила скоростта на падането.Голям късмет извади тогава.Сега видя ли,че прави магарешки изпълнения,затварям врати,прозорци,че не се знае ще лети ли...Иначе ето я и в малко по-изтрещели моменти,но не в най-изтрещелите.Ще се опитам да я заснема,преди ходене по голяма нужда... :mrgreen:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна Koti&Lucy на Пет Фев 05, 2016 12:32 pm, променена общо 1 път

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот дезире » Пет Ное 27, 2015 5:15 pm

Луси е красавица и има прекрасни очи, да ти е жива и здрава.
ИзображениеИзображение
Аватар
дезире

Мнениеот Koti&Lucy » Пет Ное 27, 2015 5:51 pm

Благодаря ти Дезире!Тя не ми е достатъчна утеха,мъката по Коти е голяма. Знам,че ме разбираш. Дано и ти намериш някаква утеха в Маша.
Сънувах тази нощ Коти и Луси,как ги храня, а те милите изгладнели, всякакви мръвки им давах и нацапахме навсякъде. Появи се и починалата ми майчица, само ни гледаше и се ядосваше колко много цапаме. Тайно снощи си мечтаех да сънувам мама и Коти. Сънят беше наистина много реален. Вярвам, че моята душа е била в астралният свят и заедно с Луси сме срещнали мама и Коти. Нека почиват в мир любимите ми същества.Обичам ги! :roll: :roll:

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот enikol » Вто Дек 15, 2015 2:36 pm

Koti&Lucy написа:Един път,преди година,лято беше и едната балконска врата беше отворена,толкова беше откачила,че излетя с 300 през балкона и падна от 5-ти етаж.Но е имала дни явно,та се отърва с натъртвания,изпочупени нокти и оскубана козина.

И Крис има такива щури изпълнения.Наскоро така се беше разлудял и бясно хвърчеше из стаята, че по инерция скочи върху горящата печка-камина. Добре, че от скоро беше запалена и плочата не беше силно нагорещена. Получи само слаби изгаряния по възглавничките на лапите.
Тогава си спомних за това, което беше споделила за Луси. Да знаеш, има и други летящи дивачета като нея :)
Изображение "Когато човек играе с котe, е неизвестно кой повече се забавлява." Мишел дьо Монтен
enikol

Мнениеот Koti&Lucy » Вто Дек 15, 2015 5:15 pm

:lol: :lol: :lol: Не стига, че са от една порода - "панда-кет",ами и по маймунджулъка си приличат. Стигам до извода, че сме горди стопани на вида: би-калър маймун-кет с розов нос. :lol: :lol: viewtopic.php?f=18&t=6999#p130987

Аватар
Koti&Lucy

Мнениеот enikol » Вто Дек 15, 2015 8:23 pm

Koti&Lucy написа: viewtopic.php?f=18&t=6999#p130987

Сега видях, че са ни включили и в конкурса "Лика-прилика"
"Панда -кет" в комплект :) :) :)
Изображение "Когато човек играе с котe, е неизвестно кой повече се забавлява." Мишел дьо Монтен
enikol

Мнениеот dochetooo » Вто Дек 15, 2015 8:27 pm

И ние можем да се запишем в групата на летящите диваци - препуска от вратата, през табуретката и се хвърля върху пердето с четири разперени лапи. Честно казано се чудя да се смея ли, да се карам ли... Дали пък не е нещо от украската :-D И кака Луси, и набора Крис за прекрасни. <3
Аватар
dochetooo

Мнениеот Koti&Lucy » Вто Дек 15, 2015 8:41 pm

enikol написа:
Koti&Lucy написа: viewtopic.php?f=18&t=6999#p130987

Сега видях, че са ни включили и в конкурса "Лика-прилика"
"Панда -кет" в комплект :) :) :)

:D Да, и там сме се класирали, точно "панда-кет" в комплект :D

Аватар
Koti&Lucy

Следваща

Назад към Моята котка