Фонтан за котки :)

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Фонтан за котки :)

Мнениеот Лапички » Съб Юни 17, 2017 3:55 pm

Здравейте, чудех се какво мислите за фонтанчетата за пиене на вода за котки. От известно време го обмислям и взех, че купих на моите палавници. Казват, че котките предпочитат инстинктивно да пият течаща вода, защото е по-чиста, ние сме с две момчета които са кастрирани и трябва да пият повече вода. Фонтана си има и филтър, което ми допадна доста. Имате ли опит? Лъки не искаше доста време да го доближи, Елмо си пие от втория ден, но вече и двамата го обичат така или иначе пият чешмяна вода реших, че е добра идея сама да се филтрира.
Изображение
Изображение
Съжалявам, че снимките са завъртяни така опитах да ги оправя, но не успях :?
Изображение
Аватар
Лапички

Re: Фонтан за котки :)

Мнениеот tochica » Нед Юни 18, 2017 11:50 am

Ами при нас само го разплискваха и го махнах, но щом пият е супер :)

Много хубав аватар.
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот dochetooo » Нед Юни 18, 2017 11:55 am

От къде го купихте? Много е интересно като идея, още повече, че Дара редовно се опитва да пие от кухненската мивка.
Аватар
dochetooo

Мнениеот Лапички » Нед Юни 18, 2017 10:12 pm

Купих го от zooplus.de около 30 евро струва, но в българският zooplus виждам, че този още не се предлага, но пък имат другият за който се колебаех за 45 лева, може да погледнете и в други сайтове или гугъл, но от опит пазарувам за тях само от зооплюс за мен е пай-евтино. Все още си мисля, че другият вариант беше по-добрият за Лъки той също си играе с водата от бебе, но след
това си пийва от нея. За Елмо няма проблем той обича всичко ново и си пие от фонтана, но Лък се колебае всеки път. Водата тук е много варовита и оставя по паничката винаги едно лигаво странно покритие, но сега не виждам такова :wink: . Tochica(благодарим за комплимента :P ) при мен беше задължително по 3-4пъти на ден да бърша водата около паничката им, с този фонтан се спасих, но ако беше от другият вид с открита паничка щеше да е същото, Лъки бърка с лапичка и мокри навсякъде отлепи тапетите :D това пък дразни Елмо и той решава да го подгони и я обръщат :cry: Важното е да свикнат с него 3 дена Лъки се чуди, Елмо на вторият толкова много водо пи, че го изгоних от там да не повърне, но за Лъки още е неприятно :cry: дори мислех да му оставя неговата си паничка, но пък така няма да свикне. Има доста шумни, този беше тих и изведнъж стана шумен мислех да го върна и го отворих и видях, че помпичката се е откачила :lol: сега пак си е тих и вече сменям водата САМО ВЕДНЪЖ на ден :D иначе бях луднала.
Изображение
Аватар
Лапички

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка