Помощ...не знам как да постъпя вече. :(

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Помощ...не знам как да постъпя вече. :(

Мнениеот Мария.Г. » Пет Окт 06, 2017 9:22 pm

Здравейте,
От средата на юли месец съм роб на женска котка-порода любов. :D Винаги съм обичала животните и съм имала други две котки до момента,с които живеехме в мир и любов. Сега обаче определено имам проблем и вече наистина не зная как да постъпя. Котето е родено края на април,взех го на около 3 месеца. Беше вече два пъти прехвърляно от дом в дом заради буйния си нрав.Никой не можеше да го погали,за гушкане да не говорим. Стана ми жал ...и го купих. Наивно си помислих,че с любов и търпение ще се превъзпита и успокои. Шоуто започна още на излизане от апартамента. Започна да крещи,драска и хапе. Отдадох го на стреса от поредната смяна на обстановката. Когато пристигнахме в нас,котката изпадна в ужас. Започна нервно да обикаля из апартамента,да мяука мега силно,а на следващата сутрин се скри под шкафа и остана там с часове-почти до вечерта. Накрая се принудих да разбия дъските и да я извадя от там. Уплаших се да не се е заклещила.. Така,казах си-тя сега е в нов дом,трябва й време да свикне. Вече сме октомври,а тя не само че не се успокоява,ами и става по-зле.За щетите,които нанася вкъщи,няма да говоря...съдра всички завеси,надра тапетите,събаря и троши чаши и украшения,изпокъса ми обувките,дрехите,дп които се докопа..Понякога застава на прозореца или в някой ъгъл и започва да крещи,сякаш иска нещо,но аз не мога да раЗбера какво!За близост с мен и дума да не става,единствено вечер спи за няколко часа в краката ми,после съм принудена да я изгоня от стаята,тъй като почва да тича,мяука и събаря всичко. Също е мила с мен и когато трябва да яде. Това е.
Преди няколко дни ми скочи на лицето докато спя. В просъница и мега уплашена станах и я нашамарих. Знам колко съм сбъркала,но чашата просто преля. Сега след този случай на моменти ми съска,а всичко останало е както до сега. Моля,помогнете....какво ОЩЕ да направя,не искам да я давам,искам да се разберем по някякъв начин,но ако скоро не се спре,ще трябва да се разделим. :(
Мария.Г.

Re: Помощ...не знам как да постъпя вече. :(

Мнениеот Kot » Пет Окт 06, 2017 11:45 pm

Трудно е да се каже, но явно има много енергия. Има такива дивачета, обикновено женски :mrgreen: То по принцип малките са си диви, после стават мързеливи. Определено свикват на много неща, които икономите им показват, например моят Бежо свикна като се прибера и ги нахраня, да ми се намести под мишницата и да отцепи :mrgreen: Като не легна и почва да се сърди, изобщо усвояват разни навици и трудно се отказват. Обикновено с другарче на същия акъл е най-добре, но...
При нас Рижо беше много игрив, но щом му приших Бежо, започна да играе с него, Черньо нямаше толкоз възможности да си играе с връстници, та още е див и прави бели.
Вашата все още е много малка, та да стои кротка. Все пак и характерът си има значение, явно й трябват занимавки. Може да й липсва нещо - природата, другарчетата, кой знае. Моят Рижо се опитваше като малък да излезе по невероятни начини, другите - не. Може да има някакво заболяване, но най-вероятно си е дивотията просто, и при човешките деца е така, майка ми имаше една приятелка, чиято дъщеря се казваше Гергана :) и тя имаше обичая да драска мебелите с пирон, а един съсед се качваше на гардероба отгоре и едвам го сваляха.
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот Мария.Г. » Съб Окт 07, 2017 12:47 am

Благодаря много за бързия отговор. Винаги съм се справяла с котките на село,както и с двете домашни до момента. Такова чудо обаче не съм виждала никога. Обмислях да взема възрастна котка от приют,която да потуши страстите. Поведението й граничи с лудост.. Иначе,да кажем,когато се прибера от работа или след по-продължително отсъствие,е на седмото небе от щастие. Ляга в скута ми,гали се,мърка и мяука...но това щастие продължава едва няколко минути. Има буквално цял кашон с играчки,отделям й наистина много време за игри.Точно затова не зная вече каква е причината да продължава да страни от мен и да руши всичко наоколо.
Мария.Г.

Мнениеот joro70 » Съб Окт 07, 2017 9:56 am

здравейте.
Някои котета като малки са големи диваци. Моята Веселина-Михаела като малка си беше направо като природно бедствие, но като порасна стана супер мързелива . И сега имам едно малко котараче , което също е изключително палаво , събаря всичко и ако се опиташ да го погалиш хапе . Но напоследък започна да се укротява. Явно си е от възрастта.
Друга възможност е котето да има хипертиреоидизъм. Но тогава ще има и други признаци...
Вижте тук http://petvet.bg/Articles/kotki-3/hiper ... preventsia
joro70

Мнениеот Лапички » Сря Окт 11, 2017 8:07 pm

На мен всичко това ми прилича на страх и много енергия. Котето не се чувства добре, а това с шамаренето ...просто не искам да си помислям, че в днешно време има хора които си мислят, че е начин на възпитание или наказание за котка. Котките имат нрав, който с наказание и лош тон става още и още по-зле, всяко живо създание те разбира какво казваш по интонацията на гласа НЕ И ВИКАЙ, говори спокойно и мило, а когато е лоша и прави бели с малко по-висок тон нека разбере, че това не е хубаво, но не викай.. Моят съвет е игра, много игра така ще изградите първо връзка помежду ви и второ ще спечелиш доверието на котето. Котето има много енергия, вземи въдички много ги обичат и преди лягане поне 20 мин. интензивна игра...е, давай и време да и после пак- гаранция ще спи като къпано бебе. Не и давай да спи много през деня и вечер около 19 до 22ч. нека е активна, ако работите наистина вземи другарче, но внимавай как ги събираш заедно нека не е изведнъж котките се опознават чрез миризми не, като хората от първото здрасти има много материал във форума по въпроса. Изгради връзка с котето чрез игра и награди(напр.лакомства от време на време) може да опиташ клик-тренинг в ютюб има показани клипчета. Успех!
Изображение
Аватар
Лапички

Мнениеот pepimili » Пон Ное 06, 2017 11:12 am

Лапички написа:На мен всичко това ми прилича на страх и много енергия. Котето не се чувства добре, а това с шамаренето ...просто не искам да си помислям, че в днешно време има хора които си мислят, че е начин на възпитание или наказание за котка. Котките имат нрав, който с наказание и лош тон става още и още по-зле, всяко живо създание те разбира какво казваш по интонацията на гласа НЕ И ВИКАЙ, говори спокойно и мило, а когато е лоша и прави бели с малко по-висок тон нека разбере, че това не е хубаво, но не викай.. Моят съвет е игра, много игра така ще изградите първо връзка помежду ви и второ ще спечелиш доверието на котето. Котето има много енергия, вземи въдички много ги обичат и преди лягане поне 20 мин. интензивна игра...е, давай и време да и после пак- гаранция ще спи като къпано бебе. Не и давай да спи много през деня и вечер около 19 до 22ч. нека е активна, ако работите наистина вземи другарче, но внимавай как ги събираш заедно нека не е изведнъж котките се опознават чрез миризми не, като хората от първото здрасти има много материал във форума по въпроса. Изгради връзка с котето чрез игра и награди(напр.лакомства от време на време) може да опиташ клик-тренинг в ютюб има показани клипчета. Успех!

Абсолютно съм съгласна с казаното по-горе. Само пих искала да допълня, че разнообразната храна е също от голямо значение. Котките са много умно животни и разбират много неща , затова е напълно излишно агресивно поведение, дори било то с цел възпитание.
Котката е най-добрият приятел на човека. Тя никога няма да ви обвини, че ядете по нощите. Тя ще яде с вас. https://www.sportmoda.bg/maratonki
Аватар
pepimili

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка