Защо е това повръщане?

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Защо е това повръщане?

Мнениеот bavnata » Пет Ное 03, 2017 6:50 pm

От няколко дни котката ми повръща всеки ден. Иначе изглежда здрава - държи се нормално, има добър апетит, ходи до тоалетната. От повръщаното изглежда, че изобщо не е сдъвкала храната - котешки консерви и гранули, тя друга храна не признава. Не знам дали ѝ е навик да не дъвче. Гледам я от 2 години и досега повръщаше рядко.
bavnata

Re: Защо е това повръщане?

Мнениеот prikazka » Пет Ное 03, 2017 7:03 pm

По природа котките не дъвчат много,защото са хищници с не помня колко точно резци...но не е нормално да повръща всеки ден.Възможно ли е,да се опитва да изкарва космени топки? Давате ли нещо за космите-трева,малцова паста? Ако продължи бих я завела на преглед. Да не сте сменили храната?
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот bavnata » Пет Ное 03, 2017 7:52 pm

Купувала съм и друг път такава храна. Преди не е имало проблеми. Никога не съм правила нищо за космите. Котката е късокосместа, а и не иска да яде нищо растително от моята храна. Вярно е обаче, че тя не може да си каже, ако ѝ трябва някаква специална тревичка. Не я пускам извън извън апартамента. Ако си е гризнала от тревата пред блока, когато беше избягала през пролетта, тогава ѝ е било за последно. По принцип какво се прави за космите на късокосместа апартаментна котка и колко често?
bavnata

Мнениеот prikazka » Пет Ное 03, 2017 8:28 pm

Късокосместите също натрупват косми,макар и по-рядко. Най-често се дава малцова паста периодично,особено в сезоните,в които сменят козината.Дава се поне седмица всеки ден.Също е хубаво да и посадите котешка тревичка да си има и да си хапва когато поиска.Някои котки ,обаче,не я харесват,а на други им дразни стомаха.Трябва да опитате.Продава се и готова,поникнала.Има и специална храна,която според мен не върши големи чудеса,но някои стопани дават от време на време.

п.п.Все пак се посъветвайте с ветеринар.А ако взимате малц ,вземете по качествена и давайте по 6-7 см.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот bavnata » Пет Ное 03, 2017 8:55 pm

Благодаря много за съветите и бързата реакция! Ще наблюдавам котката. Последното повръщане беше доста обилно. Дано да е изкарала каквото трябва. Харесва ми идеята тревичката да си расте в апартамента и котките (2) да си я правят каквото си щат, но наистина първо трябва да я опитат. Случайно ми се намира и малко вазелиново масло, четох, че и то помага, но не ми се иска цялото да отиде за котките.
bavnata

Мнениеот pepimili » Пон Ное 20, 2017 10:43 am

Преди време имах същия проблем, но беше просто топка с косми. Хубаво е животното да си пасе трева. Малко са смешни, защото котките нямат захапката на тревопасни, но е напълно в природата им да пасат трева, точно поради проблема с космите, който събират в стомаха си.
Котката е най-добрият приятел на човека. Тя никога няма да ви обвини, че ядете по нощите. Тя ще яде с вас. https://www.sportmoda.bg/maratonki
Аватар
pepimili

Назад към Здраве при котките