Чистене и пране

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Чистене и пране

Мнениеот Kot » Съб Ное 11, 2017 6:40 pm

Реших да споделя моя опит от чистенето на подпечатани постелки, подове и др. Споделянето беше прекъснато от майстор Бежо, но сега с него на ръце продължаваме някак си.
Мокри кърпички - чистят много хубаво, но Рижо има слабост към тях и ги ближе, яде, а също и избърсаното с тях. Другите не проявяват интерес.
Сода - чисти хубаво, явно неутрализира урина. С нея може и да се пере, особено добре действа с гореща вода. (Как се пише с една ръка бре, Бежо?) Тъкани, които дълго са седяли попити, не ги изчиства добре. Заредена пералня със сода (на високи градуси) вади чисти дрехи :)
Цитросепт - наш стар приятел. Някои постелки не се оправят със сода, нито с нищо, но изпрани само с цитросепт стават като нови. В интерес на истината имаше един особено тежък случай и още не съм го пробвал дали мирише, защото ги пера втори път с прах, та да измия цитросепта :mrgreen: Но от добре попита постелка, стояла няколко дни, миризмата е свежа без помен от урина... За пода ще е малко сложно. Сега се казва Биоцитрин. Който не го е пробвал, това е концентрат от екстракт от грейпфрутови семки, горчи покъртително, става за чистене (на под, хладилник, мивка), убива безпощадно големи дизелови черни хлебарки, с него си лекувах вирусите преди, но дразни стомаха малко. За сведение 3 капки вода в една чаша се усещат цял час след това, колкото и човек да се тъпче с шоколади и прочие да убие вкуса :? Горчилката е такава (особено от 30 капки), та нищо не може вече да ви влоши настроението :mrgreen: Понеже е по-тежък от водата, стои като слуз малко и е всъщност много силна основа, затова трябва да се внимава при пране и употреба да не влезе в очите!!! И да не се пие/използва като концентрат в никакъв случай (освен при пране с пералня), има свойството бързо да се утаява на дъното, трудно се разбива. При чистене трябва да слагате малко и след това яко миене, а при пране хубаво плакнене. Като изсъхнат дрехите ще пиша пак, но засега резултатите са отлични. Имам и една стена, май от гипсокартон, добре напикана :( , пръсках я с белина, но да видим с това като я намажа, с разтвор. Но сега пък отвън замириса на изгоряла гума, та кой малко язък за чистотата...
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Re: Чистене и пране

Мнениеот tochica » Съб Ное 11, 2017 11:18 pm

:) То няма общо с котките въобще, но ми се изля един литър ракия на задната седалка на колата и вече няколко дена си вони на джибри, ако имаш някакви съвети? :D
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Kot » Вто Ное 14, 2017 2:22 pm

https://www.youtube.com/watch?v=EOAL3W8N_lY&feature=youtu.be

14,00 вчера ми направи същия номер и не му е за пръв път. Днес няма да му се размине. Вече не останаха одеала. Жалко, че в банята има т.нар. "ревизии" и може да се напъха вътре, иначе до кастрацията щеше да живее там, макар че може и да измисля нещо.
Аватар
Kot

Мнениеот tochica » Вто Ное 14, 2017 10:01 pm

:shock: И преди съм писала, но имаш железни нерви. Не мога да повярвам, че не си го кастрирал още малкия! Сега са толкова по-щадящи упойките, ще го изследват и ще има кръц за 5 минутки точно!
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Kot » Вто Ное 14, 2017 11:02 pm

И това ще стане вероятно, но ще е голямо напрежение, а миналата година, както и сега, точно по едно и също време хич не ми е до това, а неговите простотии ми идват много отгоре, ама... Днес не издържах и здраво го наложих с хавлията и др. безобразия, след което му се изпиках демонстративно върху постелката на кашона, нещо не е лягал още там. 2-3 часа гладих чаршаф, за да изсъхне (свършиха вече), но с вълненото одеало е далеч по-сложно.
Аватар
Kot

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка