Мъжки на 1 година и женска на 2 месеца!

Всичко за кастрирането, разгонването, развъждането на котки и раждането

Мъжки на 1 година и женска на 2 месеца!

Мнениеот Valko » Пет Яну 12, 2018 1:42 pm

Здравейте! Израснах с женска котка която почина на 16 човешки години,запознат съм добре с отглеждането на женска котка и котило. Но сега се задомихме в нов дом и отглеждаме мъжкар "Британска късокосместа" която стана на 1 година, сега обмисляме да му вземем женска Британка за да не скучае като се разгони,а искаме и малки. Вече намерихме една сладурка, на 2 месеца е.Моля някой с опит да ми даде съвет относно това как се отглеждат мъжко и женско имайки предвид възрастта в която са в момента и двамата. Понеже не са от една кръв, не искам да допускам грешки нито пък да застраша спокойствието на котките. Страхувам се,че големият ще я мисли за негово бебе винаги, дори и когато се разгонят,а както споменах искаме бебета. Чудя се дали ще го "правят". Благодаря предварително!
Valko

Re: Мъжки на 1 година и женска на 2 месеца!

Мнениеот joro70 » Пет Яну 12, 2018 5:10 pm

Един универсален съвет в отговор на всички въпроси- Кастрирай котките , братле ! И двете ! И не се занимавай с глупости.
Предполагам знаеш колко пъти в годината и по колко котенца раждат. Какво ще ги правите котенцата ?! Ще ги раздавате на приятели , ще ги продавате ?- вярваш ли си ?!
(Или и ти смяташ че трябва да родят поне веднъж за здраве , че като са кастрирани ставали някакви инвалиди и други простотии от тоя сорт...)
По улиците има достатъчно бездомни животинки.
От доста години се занимавам да търся осиновители на улични и изхвърлени домашни котенца и да ти кажа със всяка следваща година става все по-трудно.
А предполагам знаеш ,че и при котките стават сакатлъци при ражданията и с малките котенца . Като съдя по въпросите ти , ми се струва че не си толкова запознат с нещата , както твърдиш. Така че вместо да се вкарваш в разни филми, братле , кастрирайте котките .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Don't breed or buy while homeless pets die", International Society for Animal Rights (ISAR).
joro70

Мнениеот Valko » Пет Яну 12, 2018 8:51 pm

Жорка здравей!
Първо; не съм ти братле!
Второ; отговаряш ми неадекватно и скандално!
Трето; съдиш без да имаш представа на кой пишеш.
Ще ти дам един съвет и аз, но адекватен. Няма да оправиш света като седиш по форумите и си изливаш негативизма на тоя и ония. Вместо да се жалваш че не намираш осиновители на котенцата по добре се захвани да правиш нещо което те радва, нещо в което виждаш бъдеще. Ако имаш някаква полезна информация свързана конкретно с въпросите ми, кажи я, ще ме задоволиш, но ако нямаш какво да напишеш, разкарай се!
Valko

Мнениеот fantasmagorique42 » Пет Яну 12, 2018 11:08 pm

Ако си бяхте отделил 5 минути от ценното време, щяхте да видите, че във форума на подобни въпроси общо взето отговорите са точно такива, какъвто отговор ви е е дал Жоро. Голяма част от хората тук не толерират тези безразборни домашни развъждания. Ясно ни е на всички, че вие ще си вземете женската и ще правите покления, ама да си кажем все пак редовните реплики, пък дано някой ги чуе и се замисли, че даже и вземе да разбере аджеба за какво говорим ние! Жоро може да е казал нещата една идея по-остро, но то е защото така се получава, като на човек му писне да повтаря едно и също хиляди пъти. Не му се сърдете, а разгледайте темите из форума и ще добиете представа защо говори така. Сигурно сте поредния дето ще спре да пише във форума, след като му е отговорено по-рязко на въпрос на тема развъждане. Ама не е там въпроса. Помислете защо ви се отгговаря така! Прочетете информация по въпроса. Прекалено много улични котки има към момента, доста от тях с наченки на разни породи...
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот Valko » Съб Яну 13, 2018 1:36 am

Прави сте, няма да пиша повече!
Едно адекватно отзоваване не видях. Вие си губите времето тук, изразявате си мненията щото няма кой друг да ви търпи критиките.
Един въпрос зададох, една молба за съвет относно въпроса ми, къв ви е проблема бе, пияни ли сте,дрогирани, тва сайт за критици ли е, само психопати останаха в България.
Ми я се замислете бе, ми ако не съм в България. Ако изобщо не става въпрос за отглеждане на котета в България, длъжен ли съм да ви казвам какво правя и къде го правя,а? Един въпрос бе, няма ли един човек който да отговори с уважение и нужно ли е да ми се жалвате. Проблема с котетата по улиците идва точно от ей такива плямпала като вас, дето не правят нищо конкретно.Трагедия квото по улиците такова и в сайтовете.
Valko

Мнениеот Valko » Съб Яну 13, 2018 1:48 am

Нека ви кажа как си представям отговора на въпроса ми с 2 думи.
Много е просто. Разказва ми се вероятностите който могат да се случат, рисковете също, полезни съвети за избягване на нежеланите от моя страна ефекти и чак след това при интерес и загриженост е редно да ме попитат какво възнамерявам да правя и отново накратко да ми се изложат рисковите ситуации който застрашават съвестта на човека и най вече спокойствието на животинките.Тогава от благодарност и признателност бих обяснил ясно и спокойно на всеки читател какво възнамерявам да сторя след като съм прочел и анализирал съветите,така всички щяха да са спокойни без значение дали съветите ще са благоприятни за нас или не, за всичко има решение. Обаче на, сериал братлета, глупости да има. Че какво съм ви направил бе! Сами си го правите!
Valko

Мнениеот prikazka » Съб Яну 13, 2018 2:53 am

Развъдниците,които са ти продали породисти котки ,годни за разплод, би трябвало да ти обяснят и дадат отговор на всички въпроси,както и да ти съдействат.Поне такава е практиката.Те обикновено не продават такива на 2м,което ме навежда на мисълта,че котките са безпородни.Ако котката е купена за домашен любимец,тя не е годна за разплод и това си го пише в договора.Това е само вметка..и няма значение къде си по белия свят,а конкретно на въпроса ти-женската за да роди трябва да изчакаш поне година и половина,да я пазиш,за да не рискуваш нейното здраве и на бебетата.До тогава ще претърпите няколко разгонвания в най-добрия случай и нещата стават наистина като във филм.Да се гледат мъжка и женска котка некастрирани си е голяма отговорност и не бих казала лесно.Аз едва изтърпях една седмица разгонен мъжки,а ако това е перманентно.....За кръвните линии,генетката и т.н. търси информация от развъдника...какви тестове са им правени и т.н.Ако беше толкова просто и аз щях да си купя две плюшени котки.А иначе е наистина лесно-разгонват се,правят бебета,опикават ти къщата и така до следващия път :)А това дали ще го правят-о,даа,това са котки,те имат само инстинкт и не му изневеряват,за разлика от нас хората не изпитват удоволствие,а напротив,за женската акта е свързан с болка...Естествено и не бива да ражда на всяко разгонване,за да е здрава и щастлива.
Не е нещастие да се родиш сред патици, стига само да се излюпиш от лебедово яйце.. Из 'Грозното патенце" на Х.К.Андерсен
Аватар
prikazka

Мнениеот serena70 » Съб Яну 13, 2018 5:08 pm

Ау гледай ти, значи ние тук във форума понеже сме айляци и нямаме никаква друга работа трябвало да те ограмотим, да ти дадем смляна цялата нужна информация, за която те мързи да си мръднеш задника да си я потърсиш и прочетеш сам, че едва тогава сме имали правото много деликатно и любезно да те питаме какво си щял да правиш с котенцата!!! Верно ли е възможно да си чак толкова нагъл и безотговорен?!! Хич не ми пука в коя част на света си, с подобно мислене и отношение ставаш тутакси причина за бездомни животни навън. Проблемът с тях идва от такива бездушни пишман развъждачи неграмотници като тебе, които искат да развъждат (най-вероятно за пари, да си избият разходите и пр.), без обаче грам хабер да имат от това и без да им пука, че се занимават с живи същества, а не плюшени играчки. Повръща ми се от такива идиоти. ПОВРЪЩА МИ СЕ И МЕ Е ГНУС!!!
Ако нещо тонът ми или съдържанието на поста ми не ти е по вкуса, имай предвид, че се изразявам адски меко и съм ти спестила поне 2/3 от нещата, които мога да ти напиша по въпроса.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Назад към Кастриране, разгонване, развъждане и раждане