Черни петна в устата на котката ми. Почерняване на мустаците

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Черни петна в устата на котката ми. Почерняване на мустаците

Мнениеот chapo12310 » Нед Яну 28, 2018 1:15 pm

Здравейте,

Котката ми има черни петна в устата. Има и няколко почернели мустака.
Моля за помощ какъв може да е проблема.

Снимка >> https://drive.google.com/file/d/1NdDmNU ... _kZ0X/view
chapo12310

Re: Черни петна в устата на котката ми. Почерняване на мустаците

Мнениеот fantasmagorique42 » Нед Яну 28, 2018 1:34 pm

Аз не успях да отворя снимката. Тези петна в устата имаше ли ги преди или скоро се появиха? Възможно е самата лигавица да е шарена, на моята котка поне е така, но в момента се е разиграла и не ми два да я снимам. Мустаците също не са само бели, има и черни, също и такива които са бели но само в основата са черни.
Но ако петната са отскоро, а преди това ги е нямало не бих чакала да я заведа на преглед!
Since the beginning of time , mankind has used Music and Dance to commune with Nature and the Spirit of the Universe.
Аватар
fantasmagorique42

Мнениеот Kot » Нед Яну 28, 2018 4:43 pm

За мустаците не знам, но и при нас така се появиха след няколко месеца или аз тогава ги видях такива петна в устата на Рижо, та го водих на лекар, но се оказа пигментация. Черньо сега има пак такива. Дори съм правил снимка, но не си личи много добре, а след това станаха още по-големи. Отварях му устата пред лекарката, а тя: Абе това е пигментация! Та се прибрахме по живо, по здраво. Другите двама май нямат. Вероятно е свързано с цветовата гама, макар че не съм ги преглеждал скоро, но на Черньо се виждат ясно, че много обича да се прозява седнал на компютъра над главата ми, а и във всеки друг момент.
Изображение

П.п. Сега проверих Маймун Черньо Белята (който е със скумриеста окраска), същата работа, голямо черно петно отдясно, но се е завил под одеялото, въобще не се вижда, и не съм го снимал повече, само като повдигнах одеалото :mrgreen:
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот chapo12310 » Нед Яну 28, 2018 10:00 pm

Здравейте,

ето снимки:

мустаците >>> https://drive.google.com/file/d/1I5IlGg ... VsaHp/view
муцинката >>> https://drive.google.com/file/d/1NdDmNU ... _kZ0X/view

Иначе не виждам промяна в поведението му.
chapo12310

Мнениеот joro70 » Нед Яну 28, 2018 11:29 pm

Да не е изяла някой черен маркер :D - шегувам се.
Ако се храни нормално и няма промяна в поведението, най вероятно е пигментация . При моите котове - и на Стефчо , и на Мишелин излиза по някой черен или черно-бял мустак . Трицветката Рая също има такива петна по устата. А за Сашко какво да кажа- той целия си е едно огромно черно петно - и от вън и от вътре :D
joro70

Мнениеот chapo12310 » Пон Яну 29, 2018 11:04 am

Благодаря ви за отговорите. Много се надявам да е пигментация.
Но има едно нещо, което ме притеснява. Тази пигментация сякаш се разпространява. От втората снимка се вижда, че има и по нослето, а преди там нямаше.
chapo12310

Мнениеот joro70 » Пон Яну 29, 2018 11:50 am

Сега като отворих снимката на големия монитор и се загледах по-вниманелно , нещо ми жълтее основата на долния кучешки зъб , а пред него има по-зачервен участък. Може и така да ми се струва , но не е лошо все пак ако имате възможност да го прегледа някой кадърен ветеринарен лекар , да не би да има зъбен камък или да прави абцес на кучешкия зъб.
joro70

Мнениеот tochica » Вто Фев 06, 2018 9:53 pm

Лу имаше същите по носа. Това също било свързано с пигментацията и се получавали при рижавите ( тя е трицветна с рижа муцунка) тези петънца. Имаше си и име, но го забравих, но е физиологично. :)
It would be funny if it were not so sad: people may feel they aren’t getting enough affection from their cat, while their cat may feel they aren’t getting enough attention from their person.
Аватар
tochica

Мнениеот Gery. Dara » Нед Мар 11, 2018 9:49 am

Здравейте! Преди време и аз се бях шашнаша заради тъмните петна в устата на котарака ми. Той е риж, а петната изчезват и се появяват отново, като отскоро и мустаците са частично черни.
Някъде четох, че това е генетично обусловено при рижите котки и било нормално явление. Предполагам, че ако става въпрос за рижа котка, няма причина за притеснение.
Gery. Dara

Назад към Здраве при котките