[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: date() [function.date]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 943: getdate() [function.getdate]: It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected 'Europe/Helsinki' for 'EEST/3.0/DST' instead
Котката ми отслабна рязко

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Мнениеот staffa » Нед Фев 04, 2018 2:21 pm

Котката ми отслабна рязко,от 6 килограма сега е 3,5 за 2 месеца.Направихме икръвни изследвания ето ти.http://kachi-snimka.info/vij.php?id=klz1517745228x.JPG Беше на изжекций 4 дена,после на антибиотици 1 седмица,малко се подобри започна да си похапва по малко,но последните 2 дни пак само лежи,почти не яде 2-3 пъти се напика на леглото докато лежеше.Какво да правя,какво може да му е,когато чуе че слагам храна на другите котки идва при мен но не яде,има желание да яде но не пипва ништо,само малко сурово пилешко.Утре пак ще го караме на вет,какво да му казвам да му направи,моля за малко помощ,котката е 5 годишна,кастрирана.
staffa

Re: Котката ми отслабна рязко

Мнениеот serena70 » Вто Фев 06, 2018 10:17 am

Не мога да отворя снимката. Правили ли сте тест за котешки спин и левкемия? Други симптоми като повръщане, диария има ли? Каква е като пол, кастрирана ли е? Как беше диагностицирана, че са я лекували с антибиотици?
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено Изображение
Аватар
serena70

Мнениеот staffa » Вто Фев 06, 2018 1:10 pm

http://www.img-share.eu/f/images/484/ff ... 915135.jpg ,в Гърция съм,котката е мъжка-кастрирана от много малка и никога не е излизала от вкъщи,5 годишна слагани са и ваксини.Това беше заключението от доктра.Белия кръвен ред е силно завишен.Левкоцитите са много над нормата.Касае се за инфекциозно заболяване или гнойна инфекция.Проверете състоянието на белият дроб.Назначете щирокоспектърен антибиотик,минимум за 20 дни.Повръщане няма нито диария,но се храни по много малко,вече и сили няма да се качва не леглото,но намира сила да драска доктора когато и слага изжекцийте,когато я искарам навън на разходка все едно и идват сили,странна работа.Давам и гранули по някога да похапва,но ги върти във устата ,понякога ги троши и изплюва повечето на парченца,като започне да дъвче си върти главата навсакъде и изплюва във повечето случай.Апетита и идва от време на време,но похапва по много малко и започва да дреме на храната отгоре.Започнахме със 2 вида инжекций ,незнам какви за 20 дни.
staffa

Мнениеот serena70 » Вто Фев 06, 2018 3:09 pm

Пишете, че от никога не е излизал от къщи, а после чета, че го изкарвате навън на разходка :? Давайте му да яде каквото пожелае и поема. 20 дена да е на антибиотик малко множко ми се вижда, но не съм медицинско лице все пак.
На ваше място непременно бих се посъветвала поне с още един лекар и задължително бих пуснала тест за левкемия и спин. Загуба на апетит, такова отслабване и липса на енергия могат да са симптом за проява на тези две вирусни заболявания, а те не са никак леки. Просто за да сте сигурни, че не е това. Освен пълна кръвна картина може да пуснете и биохимия, за да се видят и други важни показатели.
Аватар
serena70

Мнениеот staffa » Вто Фев 06, 2018 7:51 pm

Разходка с колата до доктора :) Не е споменавал нищо за спин или левкемия,незнам.При тези болести нивата на белите кръвни телца не трябва ли да са надолу а при нас са нагоре и то доста.
staffa

Мнениеот staffa » Сря Фев 07, 2018 1:49 pm

Днеска смених ветеринаря,пуснахме изследвания за котешки спин,чума и още за некакви болести.утре ще разберем дали ще живее или не,много ми е мъчно дано не е нещо сериозно.Каза че може да е перитонит.Чакаме резултатите и толкова,нощо повече неможем да направим.Все е гладен но не пипа,изяде 2-3 гранулки и спира.Днес си се изходи малко,пожодката му е нормална но няма сила да се качи на леглото.Стискайте палци
staffa

Мнениеот staffa » Съб Фев 10, 2018 3:31 pm

Преди малко изпратихме котето,не издържа,излезе че има ФИП,много ме е страх за другите 3 котки който имам да не са се залазили.Ще правим изследвания на всички,няма как. :cry:
staffa

Мнениеот Kot » Съб Фев 10, 2018 5:19 pm

Нашите съболезнования, много съжалявам :(
Не знам кой е създал котката, но е направил много добре!
Аватар
Kot

Мнениеот serena70 » Съб Фев 10, 2018 10:24 pm

Много съжалявам :( :( :( дано останалите нямат.
Аватар
serena70

Мнениеот staffa » Нед Фев 11, 2018 10:47 am

Другите ми котки станаха неспокойни,постоянно ходят душат,идват при мен постоянно.Дали усештат че другарчето им го няма вече,заедно живяха 5 години.И тази гадна болест,как така 5 години му нямаше нищо и сега за 1 месец край,не разбирам,да я е имал от малък ли ?
staffa

Мнениеот serena70 » Нед Фев 11, 2018 11:36 am

Да, котките усещат и дори тъгуват, когато някой от компанията липсва. Особено ако са се разбирали добре. Обръщайте им повече внимание, говорете им, да се чувстват обичани.

Котешкият имунодефицитен вирус не се лекува и засяга имунната система. Котката може да живее години, без да се прояви, но по принцип имунната им система е отслабена и по-лесно могат да се разболеят. Доколкото съм чела основно се предава чрез ухапване. Ето малко инфо - http://www.doctoronline.bg/articles/516 ... HIV-te-FIV
Аватар
serena70

Мнениеот staffa » Нед Фев 11, 2018 12:53 pm

Ами уж имунизаций им се бият.Обезопаразитихме със белина навскъде,но все пак котките са живели 5 години заедно,ако са се заразили може да е станало отдавна,каквото е писано.
staffa

Мнениеот serena70 » Пон Фев 12, 2018 10:21 am

Ако под "имунизациИ" имате предвид ваксините, ваксина за котешки имунодефицитен вирус няма. Този вирус се предава по-трудно, главно чрез ухапване, надявам се останалите да го нямат. Но и да го имат, не се обезкуражавайте, могат да живеят нормално, просто им осигурете наистина качествена храна и спокойна и защитена среда. Пишете, като излязат резултатите от техните тестове.
Аватар
serena70

Мнениеот staffa » Нед Фев 18, 2018 10:29 am

Здравейте,резултатите за ФИП излезнаха,но немога да разбера доктора какви ми ги говори и на 3 те излезли + за антитела до колкото разбрах 1/200 , 1/800 това пише.Доктора каза това нищо не означава,дали са болни неможе да се каже на 100% тази болест се открива много много трудно,най вече чрез биопсия.Това че имат антитела не означава че са болни и че ще се разболеят,80/100 от котките ги имали,нищо не разбирам.Каза ми още преди да им вземаме кръв че много много няма смисъл,просто изследванията не са надеждни,и едва ли котката ми е умряла от тази болест,при положение че и нейните изследвания бяха аболютно същите 1/200.Котката която ми умря,получи пълна анемия /пълна паразитоза/,нямаше кръв.Ето излседванията http://kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1518942486r.JPG . на другите котки
staffa

Назад към Здраве при котките