Персийско коте

Да поговорим за нашите любими мързеливи, любвеобилни и цапащи домашни любимци

Персийско коте

Мнениеот H.Ivanova » Вто Май 15, 2018 5:36 pm

Здравейте всички,
Аз съм нова във форума и се интересувам от котки.
Исках да ви попитам ако си взема женско персийско коте и вече имам женски Йоркширски териер дали между тях двете ще има проблеми?
Благодаря предварително ще чакам отговорите ви :) :) :)
H.Ivanova

Re: Персийско коте

Мнениеот joro70 » Сря Май 16, 2018 11:06 am

здрасти.
1. добре дошли във форума
2.На такъв въпрос едва ли може да се отговори с точност.
- Много зависи от индивидуалния характер и възрастта на животинките. Йоркширския териер по принцип има доста развито чувство за терирория и собственост. От друга страна повечето персийки са доста сприхави и своенравни. И освен това с тази козина искат постоянни грижи.( Доста хора много искат персийче , да-страхотно изглеждат , но са най трудната порода за отглеждане според мен. Препоръчвам късокосместите породи. И особено местната разновидност на Европейска Късокосместа , която някои наричат "улична подобрена"- изключителни ловци, здрави, непретенциозни, адаптивни и подаващи се на дресировка. Освен това са без пари). А и котките са много различни като характер .
- Също много зависи от подхода на стопанина, от условията на живеене . В повечето случаи се изисква постепенно привикване и запознаване на двете животни. Любов от пръв поглед рядко се случва.
- Начина на отглеждане - тоалетни нужди , режим на хранене и сън , социалност - при кучето и котката са различни.
- Идеалния вариант е ако двете животинчета отраснат заедно от бебета , но при вас явно не е така.
3. Има доста хора които си гледат и куче и котка едновременно , така че има шанс и да се получи.
joro70

Назад към Форум персийска котка