Моля за помощ-какво се случва с котетата ми!!!!!

Болести, травми и странно поведение при котките. Съвети за добра грижа. Ветеринари и ветеринарни клиники.

Моля за помощ-какво се случва с котетата ми!!!!!

Мнениеот Геричка » Пон Май 21, 2018 7:01 pm

Здравейте! Преди около две седмици почина едно от котетата ми-смятахме,че е ухапано от змия.Всичко започна с подуване на дясното краче,котето не даваше да го докоснем,явно много го болеше,държеше крачето си свито,отказа да се храни.Т ърсихме да намерим някакво място по крачето,където евентуално да е било ухапано,не открихме такова.Ветеринарните лекари все казваха,че е ухапано,но така и рана не се откри.Слагаха му десет дни инжекции,крачето спадна,но се отвори рана,от която изтече много гной.През отворената рана се виждаше чак костта на крачето му,котето отказа изобщо да се храни през всичкото това време и почина.С много мъка се разделихме с него,още не е преминало и ето-днес,неприятна изненада.Прибрах се от работа и видях друго от котетата ни със същите симптоми като при предишното коте.Веднага с мъжа ми решихме,че и двете котета са били ухапани от змия,веднага отидохме при ветеринар.лекар,който обаче ни убеди,че това в никакъв случай не е от ухапване на змия.Сложи му инжекция за отпускане на крачето.Веднага изпитах същия ужас както при предното коте,не може да си обясним какво се случва с котетата.Много моля,помогнете с информация,някаква болест ли е това при котките,след като не е ухапване.
Геричка

Re: Моля за помощ-какво се случва с котетата ми!!!!!

Мнениеот joro70 » Вто Май 22, 2018 12:06 am

Здравейте.
За да се установи причината трябва да се направят изследвания , и то от добър лекар. Едва ли само по бегло описание някой може да постави диагноза.
още повече във форума са предимно любители без медицинско образование .
Знаете ли какво точно са инжектирали на второто коте? Правиха ли биохимия , кръвна картина , тест за котешки спин?
Без подробни изследвания , да му се слага инжекция " за отпускане "- каквото и да значи това :shock: , си е чиста проба налучкване.
Относно първото коте- моите искрени съболезнования -Преди два месеца един 6-годишен котарак- наскоро прибран от улицата- се оказа с подобна гнойна рана , некроза на тъканта , стигаща до костта. Доктора каза че става въпрос за подкожен абцес , предизвикан от одраскване , убождане или ухапване от друго животно , като външната рана не е била голяма и се е затворила, но инфекцията е останала скрита под кожата.Първоначално на кръвната картина нямаше нищо притеснително, външно не се виждаше нищо, но котарака постепенно почна да изпитва болки , докато накрая вследствие на некрозата , мястото хлътна , в кожата се отвори дупчица през която течеше гной. Оправи се кота , но след операция при която изрязаха увредения участък , и после 20 дни на три различни антибиотика. Извади късмет момчето ,може би защото го оперираха веднага щом разбрахме какво става , пък си е доста едър и силен - успя да се пребори. В такива случаи има опасност да се получи разпространение на инфекцията по кръвен път из цялото тяло и да блокират всички вътрешни органи.
Незная дали и при вас е същото . Потърсете второ мнение от друг лекар/клиника. Все пак и докторите са хора , не са безгрешни.
п.с.- Ако котето не се храни изобщо , задължително трябва да се сложи на системи! Особено пък ако е отровено с нещо или ухапано от змия.
Щом не се храни , ако не се подържа от система , ще умре от блокиране на черния дроб и изтощение , без значение какъв антибиотик му давате.
joro70

Мнениеот joro70 » Вто Май 22, 2018 10:07 am

Инфо за ухапване от змии http://www.znam.bg/com/action/showArtic ... ectionID=1
joro70

Мнениеот Геричка » Вто Май 22, 2018 8:53 pm

Много Ви благодаря за реакцията,това е все някаква светлина,мисля,че при първото ми коте се е случило точно това,което описахте.За огромно съжаление мнозинството от ветеринарните лекари пренебрегват абсолютно здравословните проблеми на домашните любимци,как да ви кажа,че поставят диагнозите си без никакви изследвания.Явно в такива случаи трябва да се търси помощ от по-скъпи ветеринарни клиники.При всички случаи ще заведа котето си в такива клиника.Вашият отговор е много изчерпателен и насочва,за което отново много Ви благодаря!
Геричка

Мнениеот joro70 » Вто Май 22, 2018 10:22 pm

Скъпата клиника не означава добър лекар. Като ви вземат много пари , не е гаранция че лекуват правилно котето. Това е доста разпространена заблуда между другото- че скъпото непременно е качествено.Зависи най вече на какъв лекар попаднете. Както и с другите професии- и тук на някои им идва от вътре , а други само мъчат занаята и скубят клиентите. Като пример- малко по надолу в активните теми- тази за ЦВК.
И един практичен съвет - винаги искайте да ви обяснят подробно какво точно лекарство инжектират , за какво се прилага , какви манипулации са извършени, какви изследвания , какви тестове. Записвайте си ги тези неща , пазете си разпечатките от изследванията. Така ако ходите при друг лекар ще го насочите , ще си спестите вече направените неща , а и вие можете така да търсите инфо в сайтове и форуми за тези лекарства, кръвни показатели , тестове, диагнози.
Надявам се да пишете как се развиват нещата
joro70

Мнениеот Геричка » Съб Май 26, 2018 8:30 pm

Лекаря при когото ходихме остана също учуден какво може да е ухапало котето,след като няма нищо видимо.Сложи инжекция орбазон,но самото коте беше много стресирано от превозването с автомобила и след втората инжекция не го водихме повече,защото е силен стреса.За разлика от предното коте,това слава Богу,се храни,все още държи свито крачето,не зная какво да мисля,безкрайно искам да му мине.Както казвате,нямам желание лекарите да експериментират.Преди 6 години много пострада кученцето,което имах и ползвах услугите на ветеринарна клиника,за съжаление не успяха да го спасят.
Геричка

Назад към Здраве при котките