Съжителство на две котки...

Проблеми възникващи в съжителството Ви с домашния любимец. Дране на мебели. Уриниране не където трябва. Котките и децата, котките и бабите, котките и телевизора...кой командва?!

Съжителство на две котки...

Мнениеот strbaby » Сря Юни 03, 2009 3:17 pm

Здравейте!
Имам огромен проблем, за който се надявам, че някой би могъл да ми помогне. Имаме котка на около 7 месеца, женска, неразгонвала се досега. Тя е страшно дружелюбна и игрива и решихме да се сдобием с още едно коте. От вчера вкъщи има бебе, котенце на 1 месец, момченце. Женската ни котка - Тимба - изпадна в изкючително агресивно състояние: постоянно драска, съска, ръмжи и издава всякакви абсолютно нетипични за нея звуци. Не приема малкия. Има ли начин да ги помиря по някакъв начин? Какво мога да направя, за да премахна агресията в Тимба? Моля ви за възможно най-конкретни съвети. Благодаря предварително на всички!
strbaby

Мнениеот marilie » Сря Юни 03, 2009 4:10 pm

Аз си мисля че ако й дадете малко време би го приела. Внимавайте да не го нарани междувременно, не го оставяйте самичко с нея или близо до нея. И не я карайте да ревнува. Милвайте я много, като й показвате че обичате и нея, но и малкото пухче. Нека свикне с него постепенно.
Изображение
Аватар
marilie

Мнениеот frenchy » Сря Юни 03, 2009 9:23 pm

Здравейте! И аз имам същия проблем от няколко часа. Мърко е страшно дружелюбно коте и сме го събирали на едно място с други котки, но не е реагирал. Той е на почти година и досега не съм го чула никога нито да изсъска, нито да изръмжи. Но още щом донесох малкия вкъщи, той сякаш побесня. И ако само ръмжеше и съскаше няма проблем, но той се опитва да удуши малкото. Разделих ги в отделни стаи, но Мърко започна да обикаля цялата къща и да се дере от мяукане, а малкото като го чуе и започва също да мяука. Тази вечер май няма да спя, защото ме естрах да ги оставя без надзор, а не мога да ги разделя в отделни стаи, защото тогава целия блок няма да спи. Моля ви, имали ли сте подобен проблем и как го разрешихте? ПОМОЩ!!! Ако до утре Мърко не свикне, ще се наложи да го върна, а толкова ми харесва.
Аватар
frenchy

Мнениеот strbaby » Сря Юни 03, 2009 9:51 pm

дано да свикнат по-скоро... в смисъл той малкия, Марко, е съвсем бебче - на един месец е и още не разбира какво става... той иска да се гушка и навира във всичко живо, докато Тимба днес сякаш изпадна в депресия... Лежи само с разширени зеници и не й се прави нищо... Дали ще й мине? Няма ли какво да направя, за да мине процеса по-бързо?
strbaby

Мнениеот sineokata » Сря Юни 10, 2009 8:04 pm

просто дайте време на животинките да свикват едно с друго
милвайте и двете пухчета, не карайте по - голямото и по-отдавнашно коте да ревнува
и в нас беше така Соня 2 3 дни хъхкаше Лео
купихме чанта за пренасяне и там стоеше затворен мъника с храна,вода и тоалетна докато нас ни няма , за да не му направи нещо Соня
така ги вардихме известно време ,защото той беше на 33дни - беззащитен искаше мама,а не ни казаха че е толкова малък и че трябва да изчакаме
след това тя го прие като кака и се грижи за него и си играят и няма проблем
предупредиха ни ,че като порасне лео ще има проблем с разгонването и чести котила,но да стигнем до там,че момчето ни е болничко...
Изображение
Изображение
Аватар
sineokata

Мнениеот wendy » Чет Юни 11, 2009 2:10 pm

Ако наитина искате котките да се разберат, трябва много, много търпение и време. А това, че мъжки котараци не можели да живеят заедно не е точно така. Аз съм с 3 мъжки котарака. :) Е, майтата на единия го шамри, но тя по принцип е шефа и строява всички, а и той е доста палав. :)

strbaby, бих ти препоръчала feliway дифузера е по-добър. Той ги успокоява. Най-големият ми котарак така приема нова котка. След известно време ще му мине, но не забравяй да му обръщаш повече внимание от обикновено. Така ще е по-спокоен.
Tурската ангора е единствената котка с чувство за хумор!
При вида на Невските Маскарадни котки, все още никой не е успял да скрие възхищението си!

http://bendidas.com/
Аватар
wendy

Мнениеот strbaby » Пет Юни 26, 2009 6:54 pm

Искам да се похваля :) Вече сме неразделни :) Започнах терапия, като заграждах вратата на стаята, в която стоеше малкия с възглавници и Тимба само надничаше и ръмжеше... Това продължи около 10-ина дни, докато не започна да си позволява да влиза, но стоеше на разстояние. Личеше й, че вече проявява интерес към него, но никога не съм ги оставяла сами. Така, след като минаха 20-ина дни на бебето вкъщи вече играем, гоним се, бием се, ближем се, спим заедно 8) Наистина много се радвам, че се приеха. В момента постоянно се търсят - ако единия е в другата стая, другия котор не може да е спокоен :) Не съм използвала нито дифузери, нито каквото и да било, освен, че им разменях купичките за храната и водата почти всеки ден. Мисля, че това до голяма степен помогна. Също и когато ги хранех, махах възглавниците, за да се виждат, докато ядат. Смятам, че и това допринесе за помиряването им. Ако някой друг се сблъска с такъв проблем, нека пробва тези неща - при мен резултатът е налице :wink:
strbaby

Мнениеот ivaila » Пет Юни 26, 2009 8:28 pm

оле много сложно ми се вижда.
Не ми се мисли в къщи как ще е ако взема ново коте. Ленин няма да го приеме имам чувството.
А и как ще им обръщаме толкова внимание да ги пазим по цял ден? Та ние сме от 7 ч до 17 ч на работа всеки ден???!!!!!
Изображение
Аватар
ivaila

Мнениеот gerundelka » Нед Юни 28, 2009 6:18 pm

Имам три котки и мога от отипт да ви кажа, че наистина трябва да им дадете време на животните. Когато си взех второто коте минаха около месец или два докато двата котарака привикнат един към друг. А сега преди половин месец си взех трето коте и пак имахме период на опознаване. Обаче много кратък - две седмици им беше нужно за да станат другарчета.
Така че просто наблюдавайте котета да не се бият, и имайте малко търпение. Котаните просто имат нужда от малко време да се опознаят и да разберат че новата придобивка не им е враг а другарче :)
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
Аз съм човекът, който те отвращаваше
Аз съм човекът, на когото се подиграваше...
....Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
Но и аз съм Човек - като теб.
Аватар
gerundelka

Мнениеот краса » Пет Авг 28, 2009 8:16 am

Здравейте, и аз имим съия проблем с второто коте. Големият ми котарак Томи вече 10 дни не иска да приеме малкото коте и незнам какво да правя. Ако може някой да ми даде съвет дали е възможно двете котета да ползват една тоалетна или трябва да си имат две. Благодаря ви предварително!
краса

Мнениеот Стефи » Пет Авг 28, 2009 8:40 am

Аз имам 4 котки с 4 тоалетни,но 2 от тях са голи лигенчета и 2-те възрасни котки само пишкат в тях,иначе акането го правят и 4-те в 2-те тоялетни със силикона.Ако котето ти е малко ще бъде както ти го научиш,но Симона ми я подариха на 6 години котка не можах да и променя навиците.Мима ми е първата и я бях научила в банята на голо лигенче и все още от време на време го ползва.
Аватар
Стефи

Мнениеот люба иванова » Пет Авг 28, 2009 8:44 am

При нас се получи.Лъки никога не е допускал котка в къщи.Пристигне ли булка -бива набита.Но реших да си взема коте.Вярни е ,че ми го дадоха доста малко-лекарят каза ,че е по малко от 40 дена.Лъки като го видя ,нададе страшен рев, затова през нощта го занесох в моя приятелка.Купих клетка за заек /1.2 на 0.80/, за да може когато излизам да го оставям там.Тя е доста широка за едно коте 220 грама.Отначало няколко дни котето си играеше в коридора, а Лъки го наблюдаваше отдалече.Оставях го в клетката за 10-20 минути и той ходеше да го наблюдава ,помирише ,дори е пъхал лапа да го стигне. Започна да го вика.На 5-6 ден се събудих от много странно мъркане.Понеже Лъки може да отваря вратите, му е отворил и го вика ,побутва с лапа да влезе ,тича напред и се връща да го вика.Той самият направи първата крачка за запознанство.При условие,че друга котка не е пускал да влезе,значи малкото коте осъзна че не е заплаха за него и го прие.От второто се страхуваше, защото то с влизането в къщи скочи да си играе на опашката му.Скача по главата му, прескача го и той за да се отърве от бебетата, се качва на гардероба. Контактът трябва да е много внимателен и бавен до опознаване.
Изображение
Изображение
Аватар
люба иванова

Мнениеот краса » Пет Авг 28, 2009 9:09 am

При мен е обратното Големият Томи го е страх от малкото коте и бяга от него. Малкото въобще няма никакъв страх и постоянно се закача и ни похапва лекичко. дано да миряса.
краса

Мнениеот bet » Пет Авг 28, 2009 9:38 am

Мограна отначало не искаше да приеме Начо, но с времето се заобичаха.
Баба ми даже вика , че била влюбена в него :lol:
Aз и до сега като няма никой вкъщи не ги оставям заедно, защото както си играят почват да се хапят и от играчка става плачка :lol:
Много пъти съм се карала на Начо като почне да я хапе на игра и да прекалява, защото нея я боли и почва да вика. резултата е че пред мен не го прави, но като си обърна гърба и пак започва, всичко това на игра но все пак си забива зъбите и ноктите и нея я боли.
ИзображениеИзображениеИзображение
bet

Мнениеот Стефи » Пет Авг 28, 2009 10:42 am

Днес Мима изведе бебетата.Всички ги оглеждат,но никой не ги закача.Кучето го е страх от бебетата.Предният път като ги прие се започна едно миене,измива ги кучето,измива ги котката и отново същото се повтаряи сега приключението ми ще е голямо. :lol:
Аватар
Стефи

Следваща

Назад към Грижи за котките. Съжителство и дресировка